Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

24°

Zítra

27°

Svátek má

Doporučujeme začít nový rok 2021 četbou lednového vydání magazínu Salonky!

4. 1. 2021

page.Name
Přáním většiny obyvatel země je, aby vstoupili dobře a zdravě do nového roku 2021 a aby byl lepší než ten předchozí. To si samozřejmě přejeme také my, a proto do něj vstupujeme novým, lednovým kulturně – společenským magazínem Salonky, jehož opět pestrým obsahem chceme vám čtenářům v Hradci Králové zpestřit nejen následující týdny.

Titulní stranu lednového magazínu zdobí známé královéhradecké tváře. Pokračujeme totiž v představování zdejších zajímavých rodin, které ve své profesi něco znamenají. V Malšovicích jsme zavítali do rodinného domu kuchaře, herce, moderátora, producenta a muže mnoha dalších profesí Ivana Vodochodského. Toho jistě znáte z pořadů, jako jsou například Prima jízda, Mňam aneb Prima vařečka či Rady ptáka Loskutáka.

Kuchař a herec Ivan Vodochodský.

„Do Hradce mě zavál osud do divadla a už mě pak nepustil. Mně toto město naprosto vyhovuje,“ prozradil Vodochodský, který nás v rozhovoru pro Salonky zavedl do mnoha dalších zákoutí svého zajímavého života. Byla u toho také jeho dcera Tereza Vodochodská. Ta se potatila zejména v tom směru, že se stala divadelní i seriálovou herečkou.

Učitelka a herečka Tereza Vodochodská.

Její hlavní profesí je však kantořina, vyučuje totiž na literárně – dramatickém oboru Základní umělecké školy Střezina v Hradci Králové. „Učím už sedmý rok a musím říci, že se mi žáci moc neproměnili a zůstávají. Mám s nimi velmi dobrý vztah, což mě těší a dělá mi to radost. Vše je založeno na vzájemném respektu,“ řekla. 

Hradecká rodačka žijící na Manhattanu v New Yorku Renata Coker.

Už více než dvacet roků žije ve Spojených státech amerických, z toho čtyři roky na newyorském Manhattanu hradecká rodačka Renata Coker. „Vždycky jsem byla velmi aktivní a činorodá. Zpívala jsem od tří let snad ve všech pěveckých sborech, které v Hradci působily, později i jako sólistka s různými orchestry. Účastnila jsem se spousty soutěží, hrála v divadle, recitovala, předváděla modely na módních přehlídkách,“ prozradila s tím, že je sice v New Yorku spokojená, ale stále se ráda vrací do svého rodného města.

Doktor Karel Mls představuje před Fakultou informatiky a managementu UHK robota FIM Bot.

Univerzita Hradec Králové je plná nadaných a schopných studentů. Svědčí o tom aktuální počin studentského týmu z Fakulty informatiky a managementu, který pracuje na stavbě humanoidního neautonomního robota nazvaného FIM Bot. Se svým projektem se studenti loni kvalifikovali mezi 77 nejlepších týmů z 19 zemí světa. „Nyní se bude řešit scénář, který můžeme v rámci soutěže očekávat. Interakci a komunikaci robota bychom měli mít hotovou během ledna,“ přibližuje aktuální cíle vývoje vedoucím týmu doktor Karel Mls. 


Zdenek Frťala, trenér druholigového fotbalového klubu FC Hradec Králové.

Polovinu strastiplné cesty kvůli koronovirové epidemii má za sebou fotbalové mužstvo FC Hradec Králové. V druholigové soutěži je sice na špici tabulky, ale v jarní části sezóny bude podle trenéra Zdenka Frťaly nejdůležitější tuto pozici udržet a postoupit mezi prvoligovou elitu, což nebude vůbec snadné. „Naším jednoznačným cílem je i nadále postup,“ potvrdil trenér.

Nedílnou součástí každého magazínu je rubrika Oko Salonek. Šéfredaktor se tentokrát zaměřil na každoroční předsevzetí do nového roku. „Plánuji jen v pracovním životě, příležitostem v osobním životě nechávám otevřené dveře,“ tvrdí. V rubrice Salonky Revue představujeme KTM, světově úspěšnou značku motocyklů z rakouského Mattighofenu, která před 20 lety našla svoje zázemí i v Hradci Králové a oranžové stroje brázdí terén třeba na prestižní Rallye Dakar.

Oranžové motocykly KTM, které brázdí terén na Rallye Dakar, mají zázemí i v Hradci Králové.

Kromě toho nesmí na stránkách Salonek chybět ani anketa, kde na otázku Jak by měl podle vás vypadat rok 2021? odpovídají šéftrenér basketbalistů Lubomír Peterka, průvodce světem společenské etikety Jan Holata a Veronika Pešková ze spolku vozíčkářů Přesedni si. Samozřejmě lze v magazínu najít další zajímavé materiály, které stojí za přečtení.

Milí čtenáři, jsme rádi, že se vám náš magazín Salonky líbí, rádi ho čtete a vyhledáváte. Přejeme vám dobré a spokojené budoucí měsíce. Doufáme, že se covidová situace brzy uklidní, vše se zase vrátí do normálu a všichni se budeme moci zase setkávat tak, jak jsme byli zvyklí. Zachovejte nám čtenářskou přízeň!

DISTRIBUČNÍ MÍSTA PRO LEDNOVÝ MAGAZÍN SALONKY

Televize V1
Technologické centrum
Zahradnictví Šťastný
Dopravní podnik
Klinika EUC
Orlice Shopping park
Fakultní nemocnice 
OC Atrium
Aupark
Albert - ul. Kutnohorská
Magistrát města
Krajský úřad 
Český rozhlas Hradec Králové
dřevěný stojan u Česká pošty - tř. Edvarda Beneše
U lékárny Dr. Max na Moravském Předměstí

(Distribuční místa budou aktualizována)

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Ondřej Littera