Pondělí

15. července 2024

Nyní

22°

Zítra

21°

Svátek má

Fakultní nemocnice zahájila druhé kolo očkování proti nákaze covid-19

25. 1. 2021

page.Name
Fakultní nemocnice (FN) Hradec Králové začala druhé kolo očkování proti koronaviru. Celkem nemocnice aplikovala 5436 očkovacích dávek, zhruba u 260 lidí šlo o podání druhé dávky. Přeočkování začala nemocnice v pátek.

FN zahájila očkování v sobotu 2. ledna, jako první zdravotnické zařízení v kraji. Postupně se přidaly krajské nemocnice a soukromá ve Vrchlabí. Nemocnice v kraji, které začaly očkovat v pátek 8. ledna, podaly doposud více než 9100 dávek očkování. Podání druhé očkovací dávky je naplánováno v rozmezí tří až čtyř týdnů.

„Zatím tedy nemocnice přeočkování druhou dávkou u očkovaných osob nezahájily, zahájí ho tento pátek,“ uvedla mluvčí krajských nemocnic Lucie Chytilová. Dnes ráno byl počet očkovaných lidí v nemocnicích hradeckého kraje zhruba 3700. FN také pokračuje v testování veřejnosti antigenními a PCR testy, například v sobotu bylo vyšetřeno metodou PCR 690 vzorků, pozitivní byly zhruba dvě stovky z nich.

Počet hospitalizovaných pacientů s koronavirem je v hradecké FN stále vysoký, dnes dopoledne se jich tam léčilo přibližně 180. „Stav více než 50 z nich vyžaduje umístění na jednotkách intenzivní péče. Nemocnice se i nadále potýká s vysokým počtem v práci nepřítomných zdravotníků, který přesahuje 300 z celkového počtu 3500,“ řekl mluvčí FN Jakub Sochor. Je to obdobná situace jako v pátek.

Na akutních lůžkách vyčleněných pro covid-19 pozitivní pacienty bylo dnes v krajských nemocnicích asi 300 lidí, 60 z nich na intenzivní péči. „Další desítky lidí jsou na lůžkách následné péče,“ sdělila Chytilová. Také personální situace v krajských nemocnicích se nelepší. „Aktuálně je ve stavu pracovní neschopnosti či karantény více než 300 zdravotníků,“ dodala Chytilová.

ČTK
Ilustrační foto