Čtvrtek

7. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Magistrát má po sedmi měsících vedoucí odboru životního prostředí

13. 1. 2021

page.Name
Odbor životního prostředí se po sedm měsících dočkal svého šéfa. Ode dneška jím je Martina Červinková, která byla dosud referentkou a zabývala se ochranou životního prostředí. V radě města se o obsazení vedoucího úřednického místa vedly spory a uskupení Změna pro Hradec a Zelení kvůli tomu hrozilo odchodem z koalice, což se nakonec stalo na konci listopadu.

Červinkovou rada města jmenovala v úterý do čela odboru na základě v pořadí druhého výběrového řízení. Při tom prvním se radní na novém vedoucím odboru neshodli, což kritizoval náměstek primátora pro životní prostředí Martin Hanousek (Zelení). „Nebylo zvykem, že bychom si navzájem ovlivňovali jmenování vedoucích pracovníků. Do určité míry to chápu i jako vyjádření nedůvěry vůči mně,“ řekl Hanousek loni v červenci.

Výběr nového vedoucího při prvním konkurzu podle Hanouska také provázely „pokusy o ovlivňování řízení nějakými politickými směry“. Představitelé zbývajících koaličních stran, ANO a ODS, to odmítli. Druhé výběrové řízení na vedoucího odboru město vypsalo na konci září.

Trojkoalice se nakonec rozpadla na konci listopadu, kdy z ní pro neshody s hnutím ANO odešlo uskupení Zelení a Změna pro Hradec. Přes odchod z koalice Hanousek zůstal náměstkem primátora a členem rady zůstal i jeho kolega Adam Záruba (Změna pro Hradec). Zbylých osm míst v nyní desetičlenné radě města mají zástupci ANO a ODS.

ČTK
Ilustrační foto