Sobota

24. února 2024

Nyní

10°

Zítra

10°

Svátek má

Město kompletně připravilo vše potřebné pro stavbu nové lávky přes Labe

14. 1. 2021

page.Name
Dlouho diskutovaný záměr stavby lávky přes řeku Labe u Aldisu v Hradci Králové se posunul kupředu. Město má kompletní dokumentaci včetně potřebných povolení, vybranou stavební firmu a v úterý rada města schválila i výsledky výběrového řízení na technický dozor stavebníka a BOZP. Aby mohla stavba lávky začít, musí město ještě počkat na uvolnění stavebního prostoru. V místě totiž stále pokračují práce na dokončení nové budovy ČSOB.

„Vše máme připraveno, čekáme jen na den, kdy budeme moci se stavbou lávky začít. Podle harmonogramu počítáme se začátkem října, ale je zde i dohoda, že pokud stavební firma stihne práce na budově ČSOB ukončit o něco dříve, o něco dříve začneme i my se stavbou lávky,“ vysvětlil náměstek primátora Jiří Bláha.

Poslední potřebný úkon, který muselo město splnit, bylo výběrové řízení na společnost, která na stavbě lávky zajistí technický dozor a současně i dohled nad dodržováním bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Jeho výsledky projednala a schválila rada města. Hradecká radnice chce na lávku, jejíž vysoutěžená cena v tendru na stavební firmu je 133,7 milionu korun bez DPH, využít dotaci.

„Již jsme řádně požádali o dotaci v rámci strategie ITI z integrovaného regionálního operačního programu. Využít bychom mohli dotace až ve výši 91 milionů korun. Každopádně nás ještě čekají jednání, v rámci, kterých chceme diskutovat o jejím případném navýšení,“ řekla náměstkyně primátora Monika Štayrová.

(hyš-pv)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto