Středa

24. července 2024

Nyní

24°

Zítra

22°

Svátek má

Město v těžké době podpoří částkou 4,7 milionu menší akce v kultuře a sportu

13. 1. 2021

page.Name
Vzhledem k tomu, že v této těžké době provázené koronavirem utrpěly všechny oblasti společenského života včetně kulturních akcí, rozhodlo se město Hradec Králové k podpoře menších události z kultury, sportu a cestovního ruchu částkou 4,7 milionu korun.V prvním pololetí radnice rozdělí mezi 109 pořadatelů zhruba 2,5 milionu korun.

„Jako město bychom jim chtěli dát možnost důstojného restartu a opět jim pomoci, a to alespoň formou dotací a naší podporou,“ vysvětlil primátor Alexandr Hrabálek. Mezi kulturními akcemi, které dostanou podporu, budou výstavy, koncerty, divadelních představení či soutěžní přehlídky amatérských souborů.

Dotaci dostanou například turnaje nebo republiková mistrovství v karate, pozemním hokeji, volejbale či minigolfu, běžecké a plavecké závody. V cestovním ruchu to jsou společenské akce pro veřejnost na různých místech ve městě, podpora turistické atrakce parních lodí v Hradci Králové nebo dotace na provoz cyklobusů na Hradecku.

Největší akce ve městě se konají pod značkou Calendarium Regina či Královéhradecká nábřeží, ty mají v městském rozpočtu vyčleněnou speciální kapitolu. Do svého prestižního kalendáře Calendarium Regina město pro letošek zahrnulo 28 akcí, což je o pět méně než loni. Vybrané akce podpoří částkou téměř 13 milionů korun, včetně 3,5 milionu korun na devět událostí pořádaných organizacemi založenými či zřizovanými městem.

ČTK
Ilustrační foto