Pátek

1. března 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Na parkovišti u hradecké univerzity vznikne čtvrté odběrové místo na covid

21. 1. 2021

page.Name
Počet odběrových míst pro testy na covid-19 se ve stotisícovém Hradci Králové rozšíří ze tří na čtyři. Zřejmě už od pondělí by mělo být v provozu nové odběrové místo na parkovišti Univerzity Hradec Králové v Hradecké ulici. V celém Královéhradeckém kraji je zatím v provozu osm odběrových míst.

„Zájemci si budou moci u univerzity nechat udělat antigenní i PCR test. Místo bude přijímat i samoplátce. K odběru bude nutná předchozí rezervace,“ informoval mluvčí univerzity Jakub Novák. Testování zajistí společnost Scimed Biotechnologies. Na parkovišti univerzity bude postup a umístění odběrového místa přehledně vyznačeno.

„Ulevíme tak dalším odběrovým místům. Studentům a zaměstnancům univerzity navíc po doložení průkazu zaměstnance či karty studenta umožníme testování za výhodnějších podmínek,“ uvedl kvestor univerzity Aleš Klicnar. Jako samoplátce vyjde PCR test člověka z univerzity na 1300 korun proti běžným 1510 korunám. Provoz testovacího centra by měl být sedm dní v týdnu, a to vždy od 8 do 22 hodin.

„Předpokládané ukončení provozu je v závislosti na vývoji epidemické situace v zemi odhadováno na červen tohoto roku,“ doplnil uvedl ředitel Scimed Biotechnologies Jaroslav Sixta. V Hradci Králové dosud dělají odběry pro PCR a antigenní testy státní Fakultní nemocnice Hradec Králové a laboratoř Synlab na hradeckém letišti. V centru města na Ulrichově náměstí dělá odběry pro antigenní testování společnost Medila. Další odběrová místa v kraji provozují krajské oblastní nemocnice v Trutnově, Náchodě, Jičíně, Dvoře Králové nad Labem a v Rychnově nad Kněžnou.

ČTK
Ilustrační foto