Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

O stavbu multifunkčního fotbalového stadionu mají zájem čtyři subjekty

19. 1. 2021

page.Name
Na zasedání zastupitelstva města v Hradci Králové se včera opět jednalo o stavbě nového multifunkčního fotbalového stadionu. Zájem projevily čtyři subjekty. Tendr, který jako čtvrtý v pořadí vypsalo město 4. září, má hodnotu téměř 600 milionů korun bez DPH.

V prvním kole tendru museli uchazeči nejprve splnit kvalifikační podmínky, což se stalo a všichni postoupili do druhého kola, v němž do 5. února budou moci podat předběžné nabídky. Poté budou následovat jednání s účastníky tendru. Jejich předmětem bude vylepšení návrhů ve prospěch města. „Následně budeme účastníky vybízet k finálnímu podání nabídek,“ náměstek primátora Jiří Bláha.

Město stavbu na místě polorozbořeného všesportovního stadionu připravuje více než 15 let a jde o jednu z prioritních investic Hradce Králové. Zakázka je vypsaná metodou Design and Build, tedy Navrhni a postav. Dané jsou základní požadavky města na velikost a funkce stadionu. Město míní, že vítěze tendru vybere letos. Na projektování a stavbu bude mít firma dva roky.

Soutěž po námitce stavební společnosti PORR řeší ve správním řízení Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), takže město kvůli tomu nemůže s případným vítězem podepsat smlouvu. Společnosti PORR se nelíbí některé zadávací podmínky soutěže a nastavená hodnoticí kritéria.

Stadion, na němž bude mít zázemí druholigový klub FC Hradec Králové, by měl podle radnice splňovat kategorii UEFA 4, což jsou stadiony pro mezinárodní utkání. Měl by splňovat i požadavek na multifunkční arénu. Kapacita arény má být 8000 diváků s možností navýšení na 9300 míst. Všechna místa by měla být zastřešená. Na financování stavby by chtělo město získat státní dotaci.

ČTK
Ilustrační foto