Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

19°

Zítra

20°

Svátek má

Stavba domu odlehčovací služby pokračuje podle plánu, zatím přišla na 25 milionů

5. 1. 2021

page.Name
Stavba domu odlehčovací služby pro handicapované v Hradci Králové vyšla zatím asi na 25 milionů korun. Hrubá stavba by měla být hotová v únoru a termín dokončení se předpokládá v listopadu. Objekt odlehčovací služby s kapacitou až 35 lůžek vzniká v Honkově ulici na Pražském Předměstí na místě nevyužívaného bytového domu, výstavba by měla vyjít na více než 95 milionu korun bez DPH.

„Stavba zatím pokračuje podle plánu. Komplikace, které se vyskytly, nejsou neobvyklé a jsou běžnou součástí staveb. Při zakládání severního a jižního křídla byly zjištěny neúnosné zeminy. Jedná se o vícepráce, které bude v lednu projednávat rada města a poté zastupitelstvo," uvedla mluvčí magistrátu Kateřina Šmídová.

Město předalo staveniště stavební firmě v květnu 2020. Samotné stavbě nového objektu předcházely demoliční práce nevyužívaného bytového domu. Radnice připravovala výstavbu domu s odlehčovací službou sedm let. Podobné zařízení funguje v nevyhovujících prostorech s menší kapacitou v panelovém domě v Jungmannově ulici. Odlehčovací služba v novém objektu bude po přechodnou dobu pomáhat lidem, kteří mají sníženou soběstačnost, například kvůli věku, nemoci či jinému zdravotnímu postižení.

ČTK
Ilustrační foto