Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Tři králové přicházejí online! Darem pomůžete nemocným a všem potřebným

7. 1. 2021

page.Name
I když nebude znít ulicemi jako každý rok přání štěstí, zdraví, dlouhá léta, novoroční požehnání koledníci přinesou do domovů i navzdory covidu-19. Tři králové ož od začátku nového roku až do neděle 24. ledna mimořádně přijdou a popřejí online, protože zdraví jejich i dárců je pro pořádající Diecézní katolickou charitou Hradec Králové na prvním místě.

Cíl a motto i letošní sbírky Tříkrálové sbírky zůstávají stejné – hlavní je pomoc nemocným a potřebným lidem v nouzi. „Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci a opatřením PES 5 zatím tři králové nemohou vyrazit na koledu do ulic. Tříkrálovou sbírku však můžete podpořit návštěvou online koledy na tříkrálovém webu,“ prozradila ředitelka hradecké diecézní charity Anna Maclová.

Přispět lze rovněž darem do kasičky v charitních centrech, kostelech, na úřadech a v obchodech regionu. Dále pak na účet Tříkrálové sbírky číslo 66008822/0800 u ČS, VS 777, odesláním dárcovské SMS ve tvaru: DMS KOLEDA 30 (60 nebo 90) na číslo 87 777 (více na www.darcovskasms.cz), nebo sledováním Tříkrálového koncertu, který se uskuteční v neděli 10. ledna od 18 hodin na ČT 1, a vystoupí na něm Anna K., Michal Hrůza, Pokáč a další.

Tříkrálová koleda je zkrátka vyjádřením dobrého skutku, kterým i v těžké covidové době je možné pomáhat nemocným a potřebným. Výtěžek Tříkrálové sbírky je určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným především v regionech, kde se sbírka koná.

Z darovaných peněz zůstává 65 procent místní charitě, dalších 15 využije na své projekty diecézní charita, 10 pomůže potřebným v zahraničí, 5 jde na celostátní projekty a zákonných 5 procent na režii sbírky. Loňská Tříkrálová sbírka vynesla v hradecké diecézi 20,7 milionu korun. Darované peníze již pomáhají v desítkách charitních zařízení a službách. „Jsme vám nablízku a také díky vašim dobrým skutkům můžeme dál pomáhat, kde je potřeba,“ dodávají zástupci charity. Více na: www.trikralovasbirka.cz

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: KDCH Hradec Králové