Pátek

21. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Vánoce jsou minulostí, stromky, jejich symbol, se budou svážet od příštího týdne

5. 1. 2021

page.Name
Tři králové zítra symbolicky ukončí vánoční a novoroční svátky. Od začátku příštího týdne proto začnou Hradecké služby svážet vánoční stromky z domácností. Ozdobené stromy na zdejších náměstích zůstanou rozsvícené ještě během Tří králů, od čtvrtka je budou pracovníci technických služeb odstrojovat, během víkendu a příštího týdne z náměstí zmizí.

Do ulic vozy Hradeckých služeb začnou vyjíždět v pondělí 11. ledna a začnou svážet vánoční stromky od popelnicových stání na sídlištích ve městě, které letos opět zvolily osvědčený postup a vše bude fungovat tak, jak jsou obyvatelé zvyklí. Stromky bude možné umístit na stanoviště separace odpadu, odkud se budou postupně svážet.

„Chystáme se jezdit každý všední den na celém území města, a to až do pátku 29. ledna. Opět prosíme všechny, aby stromky odevzdávali čisté a holé, tedy bez ozdob a jakýchkoli obalů, jelikož se vozí do městské kompostárny, kde budou zpracovány,“ řekl ředitel Hradeckých služeb Martin Hušek.

Stromky z rodinných domů budou sváženy společně s výsypem hnědých nádob při lednovém měsíčním svozu bioodpadu v týdnu od pondělí 18. do pátku 22. ledna. Jednoměsíční svoz bioodpadu potrvá do února. Vánoční stromky je také možné odvézt rovnou do městské kompostárny v areálu letiště, která je pro občany v zimním období od prosince do konce února otevřena vždy v sobotu od 9 do 15 hodin a pro hradecké občany je zde ukládání bioodpadu bezplatné. 

(hyš-kš)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto: hradec.city.cz, Lucie Peterková