Čtvrtek

7. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Zuzanu Ceralovou Petrofovou, prezidentku firmy Petrof, uvedli do Síně slávy

27. 1. 2021

page.Name
Je úspěšnou podnikatelkou ověnčenou řadou cen, jako Podnikatelka roku, Manažerka roku 2014 a dalšími. Nyní toto portfolio Zuzana Ceralová Petrofová, jednatelka a prezidentka slavné královéhradecké firmy Petrof, rozšířila o další významný triumf. V souvislosti s anketou TOP Ženy Česka 2020 byla totiž uvedena do prestižní Síně slávy.

„Bylo mi ctí být tolik let součástí této krásné soutěže, která mě vždy inspirovala. Moc ráda jsem se zde potkávala se silnými úspěšnými ženami napříč společností. Velice děkuji vážené porotě za uvedení do Síně slávy a veškerá ocenění, moc si toho považuji,“ řekla k ocenění Petrofová, která zároveň popřála vše nejlepší všem příštím oceněným ženám.

Je představitelkou již páté generace rodiny Petrofů, která vlastní tradičního výrobce klavíru a pian v Hradci Králové. Rodinnou firmu vyrábějící hudební nástroje od roku 1864, řídí už šestnáct let. „Provedla ji krizí, několikrát ji zachránila před krachem a postavila opět na nohy. Petrof dnes dosahuje tržeb ve stovkách milionů korun a vyváží klavíry do koncertních síní i škol po celém světě,“ stojí v jejím medailonku.

Jako prezidentka a jednatelka společnosti Petrof, jejíž klavíry a piana se vyvážejí do 65 zemí a hrají na ně významné osobnosti hudebního světa, úspěšně navázala na dlouhou tradici svých předků a díky jejím schopnostem je Petrof vlajkovou lodí českého hudebního průmyslu. A jaký má Zuzanu Ceralová Petrofová recept na to být úspěšnou manažerkou?

„Člověk se s některými vlastnostmi asi musí narodit, mít vlohy, které umí následně využít. Pochopitelně velmi důležité jsou nabyté zkušenosti. Prošla jsem v roce 2004 krizí v oboru a potom v roce 2008 světovou hospodářskou krizí, tak už jsem pak měla naučené určité mechanismy, jak si poradit. Když je dobře, tak umí podnikat asi každý, horší je to, když přijde krize. Zase je to ale příležitost najít způsob, jak se znovu postavit na nohy,“ řekla loni prezidentka firmy v rozhovoru pro červencový magazín Salonky.

V Síni slávy je Petrofová ve skutečně pozoruhodné společnosti, kterou ji dělají například Meda Mládková, sběratelka a mecenáška umění, zakladatelka Nadace Jana a Medy Mládkových a Musea Kampa. Nebo třeba jaderná fyzička Dana Drábová, která je od roku 1999 předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, či Taťána le Moigne, úspěšná žena, jež před 11 lety založila českou pobočku společnosti Google a dodnes je její šéfkou.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Ondřej Littera