Pátek

23. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Listopadové Salonky jsou tady! Ozdobou titulky je herečka Natálie Holíková

1. 11. 2021

Listopadové Salonky jsou tady! Ozdobou titulky je herečka Natálie Holíková 12 snímků
„Často mívám trému z toho, že nemám trému?“ řekla v hlavním rozhovoru pro listopadový magazín Salonky herečka Natálie Holíková, která už devátou sezónu hraje v Klicperově divadle v Hradci Králové a má za sebou řadu velmi zajímavých rolí. Tato mladá dáma, která miluje premiéry, je rovněž ozdobou titulní strany čerstvého magazínu, který najdete na vybraných distribučních místech v Hradci Králové.

„Vůbec jsem nevěděla, do jak dobrého divadla jsem přišla. Ve chvíli, když jsem do Hradce přijela, mě město doslova uhranulo a hned mně tady bylo moc hezky, což trvá doteď,“ uvedla herečka, jež v současné době zkouší s divadelním souborem hru Zbabělci podle románu Josefa Škvoreckého. „Premiéru bude mít 11. prosince a hraji v ní dvojroli. Hraji to poprvé. Moc se na ty proměny těším,“ dodala Natálie, která si přeje, aby jí divadlo bavilo celý život.Součástí magazínu je tradiční anketa. Tentokrát jsme se oslovených zeptali co je podle nich největším současným problémem Hradce Králové. Kromě rozkopaných silnic, dopravy ve městě či parkování, je to více odvahy nadchnout se pro nové odvážné projekty a neschopnost domluvit se na základních věcech napříč politickým spektrem.

Prožívá šťastné období, v soukromí i na hřišti. Sedmadvacetiletý Adam Vlkanova, kapitán fotbalových Votroků, se doma s manželkou Veronikou těší z dcerky Valentinky a patří k oporám FC Hradec Králové v první lize, kam se Votroci vrátili po čtyřech letech. O fotbalové cestě hradeckého fotbalisty se více dozvíte v dalším rozhovoru listopadového magazínu.

Letos po třiceti letech skončil u policie a momentálně pracuje na magistrátu města v Hradci Králové, kde dělá veřejného opatrovníka. Příběh Petra Kábrta, bývalého člena zásahové jednotky, který byl filmovým kaskadérem a zúčastnil se natáčení filmů jako Liga výjimečných, Hartova válka nebo Rytíři ze Šanghaje, je dalším zajímavým materiálem magazínu. Tanec je vášní Filipa Rančíka zvaného Fidlajs, jenž je hlavním trenérem hradecké Taneční skupiny T-BASS. A právě hlavně o tanci je rozhovor s osobností, které prošly rukama stovky malých i velkých tanečních nadějí.Víte, co je to foodbag? Ne? Nevadí. Pro Salonky se o svou nevšední kariéru v tomto sportovním odvětví založeném na tricích s miniaturním míčkem podělil osminásobný mistr světa Tomáš Tuček z Hradce Králové. Přestože se považuje za vrcholového sportovce, rád čte a miluje český jazyk. S kamarádem Ondrou vytvořil web Pravopisně.cz, což je dnes největší vzdělávací portál v Čechách. Je také hradecký patriot. „Nikdy jsem neuvažoval o tom, že bych šel z tohoto města pryč. Jsem tady strašně šťastný,“ potvrdil.Magazín Salonky si už nelze představit bez hradecké postavičky nebo figurky, kterou čtenářům pravidelně servíruje Slávek Trávníček. Tentokrát se čtenáři seznámí s cirkusovým a varietním umělcem, hradeckým rodákem Zdeňkem Kožíškem. Za jeden z aspektů, jak se odpoutat od každodenní reality považuje hradecký rodák Jaroslav Dršata cestování, a to hlavně na jízdním kole. Své putování po světě zaznamenal do knihy Na kole do Jeruzaléma a ještě kousek dál a nedávno mu vyšel další opus S kolem kolem Araratu.„Cestování je pro mě samozřejmě spojené s poznáváním nejen historie jednotlivých zemí, ale také zeměpisem,“ vysvětlil velký cestovatel, který svůj profesní život zasvětil výzkumu a výuce biochemie, převážně na Farmaceutické fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Ani v listopadovém magazínu nechybí pravidelná rubrika Oko Salonek. Ta si posvítila na debakl komunistů v nedávných parlamentních volbách, kteří po sto letech zmizeli ze scény.

Aktuální magazín Salonky najdete ho na vybraných distribučních místech v Hradci Králové. Čtěte Salonky!

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: archiv Salonek