Pátek

23. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Mikulášský trolejbus nevyjede kvůli covidu ani letos

22. 11. 2021

page.Name
Mikulášský trolejbus Dopravního podniku města Hradec Králové v letošním roce do ulic města nevyjede. Oblíbená akce byla podobně jako v loňském roce zrušena kvůli nepříznivé epidemické situaci.

Netradiční akce, při níž Mikuláš, čerti i andělé jezdí ve speciálním trolejbusu za dětmi na několik zastávek po celém městě, se v Hradci Králové koná už od začátku 90. let. Jubilejní 30. ročník loni zmařila epidemie koronaviru a vedení dopravního podniku tehdy věřilo, že se podaří speciální rozšířený program uskutečnit v roce 2021. Vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci však v pondělí dopravní podnik rozhodl o zrušení akce také v letošním roce.

„Vloni, kdy jsme jej zrušili poprvé a i letos, právě díky 30. výročí od vzniku této stále poměrně ojedinělé akce v České republice, jsme předpokládali širší koncept a rozsah samotné akce včetně autorského čtení pro děti na téma „Jak vzniká kniha se skřítkem Modrovouskem“ autorky Markéty Vítkové. Tento bod se budeme snažit zajistit i pro rok příští - snad to již v roce 2022 dopadne. Věříme, že i přes posun o rok, si to spolu pak užijeme a oslavíme v příštím roce - těšíme se na setkání s Vámi," informoval dopravní podnik na svých webových stránkách

Jako připomínku minulých Mikulášských jízd můžete vidět v první polovině prosince na obrazovkách v některých autobusech MHD fotografie z předešlých ročníků.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: dpm.hk