Středa

30. listopadu 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Případů nakažených covidem stoupá, fakultní nemocnice rozšířila kapacity očkování

29. 11. 2021

page.Name
Počty nakažených lidí covidem-19 se zvyšují a s tím stoupá množství zájemců o očkování. Fakultní nemocnice v Hradci Králové ode dneška rozšířila kapacity očkovacího centra ve svém areálu. Kromě ambulancí v přízemí Pavilonu interních oborů bude očkování předem registrovaných ve vybraných pracovních dnech opět možné také v budově 23, což je Pavilon profesora Bašteckého.

Očkovací centrum v poslední době aplikovalo v pracovních dnech kolem 600 vakcín, v Pavilonu profesora Bašteckého je možné podávat kolem 200 dávek denně. „Evidujeme zájem veřejnosti o aplikaci prvních dávek. Poměrně velký je také zájem o podání třetí dávky vakcíny. Rozšíření očkování umožní zájemcům si rezervovat ve vybraných pracovních dnech termín i na dopolední hodiny, což dosud nebylo možné,“ uvedl vedoucí lékař očkovacího centra Pavel Kosina.

Očkování v Pavilonu profesora Bašteckého, které tam probíhalo již na jaře, bude prozatím možné každé pondělí a čtvrtek od 8 do 14 hodin. Očkovací centrum v přízemí Pavilonu interních oborů je v provozu denně od 15.30 do 19.30 hodin, o víkendech od od 8 do 16 hodin. Rezervovat termín k očkování je možné na https://registrace.mzcr.cz nebo na https://ceskoockuje.cz, po registraci zájemci obdrží rezervace s uvedeným datem, časem a místem očkování.

Očkovací centrum fakultní nemocnice nabízí také možnost očkování proti covid-19 bez předchozí registrace. Kapacita centra pro neregistrované je stanovena z provozních důvodů na zhruba stovku zájemců denně, kteří mohou přicházet od 16.30 do 19 hodin. „Centrum negarantuje, že v daný den aplikuje vakcínu všem příchozím neregistrovaným zájemcům a všem doporučuje využít registraci,“ sdělil mluvčí nemocnice Jakub Sochor.

Fakultní nemocnice Hradec Králové eviduje nárůst počtu hospitalizovaných pacientů s covid-19, k dnešnímu ránu jich bylo 108, z toho zhruba třetina na jednotkách intenzivních péče. Nemocnice již přeměnila některá svá pracoviště na covidové jednotky, současně bylo nutné omezit některé neakutní operační výkony.

(hyš-js)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto: FN HK