Pátek

23. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Zdrogovaný pacient řádil ve fakultní nemocnici. Způsobil statisícové škody

30. 11. 2021

page.Name
Zřejmě zdrogovaný pacient v pondělí večer utekl z ošetření ve Fakultní nemocnici Hradec Králové (FNHK). Agresivní muž poté vylezl do mezistropního prostoru a způsobil statisícové škody na vybavení nemocnice. Na incident jako první upozornila Česká televize. Podle mluvčího FNHK Jakuba Sochora došlo k incidentu na oddělení urgentní medicíny. Muž zůstává v péči lékařů.

Nikdo z personálu nebyl zraněn. Příjem akutních pacientů byl v době incidentu zajištěn,řekl dnes ČTK Sochor. Lékaři oddělení urgentní medicíny se podle mluvčího nemocnice občas s agresivními pacienty setkávají, ale tento případ je za poslední dobu výjimečný, co do rozsahu poškození vybavení.

Podle mluvčí hradeckých policistů Lucie Konečné přijala policie oznámení o tom, že agresivní pacient verbálně vyhrožuje personálu a ničí vybavení kolem sebe, zhruba o půl deváté večer. Po příjezdu policistů byl čtyřicetiletý muž v mezistropním prostoru.

Policisté s ním ihned navázali komunikaci. Muž však nehodlal prostor opustit a bylo velmi těžké s ním komunikovat. Navíc i nadále demoloval prostor kolem sebe. Zasahující policista s kolegou hasičem se proto rozhodli za mužem do mezistropního prostoru vydat, ten však před nimi začal ustupovat. Kvůli stísněnému prostoru bylo složité se k muži přiblížit a zpacifikovat ho. Díky neustálé komunikaci a mimo jiné i vyjednávání policistky obvodního oddělení Hradec Králové se podařilo muže přesvědčit, aby se přiblížil k otvoru a policisté mu pomohli zpět na zem, popsala policejní zásah Konečná. Muže si poté okamžitě znovu převzali do péče lékaři.

Královéhradečtí policisté se případem zabývají, zjišťuji výši škody, muž obviněn dosud nebyl. "Na základě stanovené právní kvalifikace budeme dál postupovat," řekla Salonkám Konečná.

Tomáš Kulhánek, ČTK

tomas.kulhanek@salonkyhk.cz

Ilustrační foto: FNHK