Pátek

23. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Mateřskou školu Josefa Gočára čekají v létě opravy za miliony korun

8. 12. 2021

page.Name
Opravy školní přípravny jídel by se v příštím roce měla dočkat hradecká mateřská škola Josefa Gočára, která sídlí ve Škroupově ulici. Kromě částečné rekonstrukce rozvodů, nové dlažby a výmalby dojde na opravu jídelního výtahu nebo úpravy venkovního schodiště. Rada města včera schválila vypsání výběrového řízení na zhotovitele, stavební práce by měly být zahájeny začátkem letních prázdnin.

„Vedle investic do vzdělávání žáků i pedagogů a dalších školních aktivit, investujeme pravidelně také do obnovy školního zázemí. Další takovou investiční akcí, kterou připravují hradecké technické služby, je rozsáhlá oprava školní přípravny jídel v mateřské škole ve Škroupově ulici. Právě proto, aby stavební práce téměř nezasahovaly do programu dětí, bude rekonstrukce zahájena během letních prázdnin. Vnitřní úpravy by měly být dokončeny ještě v srpnu, ostatní se bude dodělávat zhruba do podzimu,“ uvádí primátor města Hradec Králové Alexandr Hrabálek (ODS).

Během úterního jednání schválila rada města zadávací podmínky a vypsání výběrového řízení na zhotovitele. „Budou částečně rekonstruovány rozvody inženýrských sítí, tedy vody, kanalizace, vzduchotechniky, klimatizace a vytápění. Dále dojde k položení nové dlažby, keramických obkladů a výmalbě. Vedle toho se opraví jídelní výtah nebo venkovní schodiště včetně ramp pro zásobování kuchyně. Předpokládáme, že nás tyto úpravy vyjdou na několik milionů korun, finální cena ale vzejde až z výsledku výběrového řízení ,“ říká náměstek primátora pro oblast správy majetku města Pavel Marek (ANO).

Mateřská škola Josefa Gočára je umístěna ve Škroupově ulici, nyní ji navštěvuje téměř sto dětí. Školka má čtyři třídy, které jsou postupně vybavovány moderním zařízením a nábytkem. Součástí vybavení tříd jsou také interaktivní tabule a dotyková obrazovka. Dominantou mateřské školy je prostorná zahrada se vzrostlou zelení a umělým kopcem, k zahradě patří i dětské hřiště s novými herními prvky, pískovištěm a bazénem.

(kul-kš)
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Archiv MŠ J.Gočára