Pátek

21. června 2024

Nyní

17°

Zítra

19°

Svátek má

Park Na Větvi navštívili Mikuláš, čert i anděl. Dorazily i stovky návštěvníků

5. 12. 2021

Park Na Větvi navštívili Mikuláš, čert i anděl. Dorazily i stovky návštěvníků 0 snímků
Mikuláš, čert i anděl dorazili v neděli odpoledne do hradeckého parku Na Větvi, kde už je v tu chvíli očekávalo několik stovek lidí. Vzhledem ke zrušení některých dalších tradičních "mikulášských" akcí šlo zřejmě o vůbec největší společenskou událost, která se letos v předvečer Svátku svatého Mikuláše v Hradci Králové uskutečnila.

I přes mrazivé podmínky zavítalo na „mikulášskou“ neděli do venkovního areálu parku Na Větvi několik stovek rodin s dětmi. Zatímco některé hromadné akce, jakým je například oblíbený Mikulášský trolejbus hradeckého dopravního podniku, se rozhodli pořadatelé s ohledem na protiepidemická opatření zrušit, na čerstvém vzduchu na okraji městských lesů to včera opravdu žilo. 

„Navázali jsme na první adventní neděli, kdy jsme slavnostně rozsvítili vánoční strom. Protože druhá adventní neděle vyšla zrovna na Mikuláše, nachystali jsme celodenní program pro děti a jejich rodiče právě s mikulášskou tematikou,“ řekl k nápadu uspořádat speciální mikulášský program provozní manažer areálu Martin Sýkora.

Už dopoledne měli pořadatelé připravené dílničky, ve kterých si děti mohly vyrobit vánoční ozdoby. Odpoledne pak na děti čekaly venkovní soutěže o různé ceny a zhruba ve tři hodiny odpoledne dorazil se svou družinou i samotný Mikuláš.

„Chtěli jsme, aby si děti trochu užily tradice, které jsou v dnešní době bohužel limitované těmi současnými opatřeními,“ vysvětlil Sýkora. Děti se mohly v teplotách těsně nad bodem mrazu zahřát třeba při skákání v pytli, skládání anděla, hodu na svatozář nebo zdolávání pekelné dráhy. Rodiče pak oceňovali i občerstvení třeba ve formě svařáku, punče nebo dobrot z grilu. 

„Moc si to tady užíváme. Nejsem žádná odpůrkyně očkování a vím, že situace není zrovna jednoduchá, ale myslím, že děti by o některé zážitky přijít neměly," dala najevo spokojenost s celou akcí Ivana Pospíšilová. Nadšený byl i její pětiletý syn Míša. „Je to tady super. Trochu se bojím čerta, ale připravil jsem si pro něj básničku,“ popisoval svou náladu krátce před příchodem Mikuláše, čerta a anděla. 

Celá událost nakonec skončila ke spokojenosti rodičů, dětí i pořadatelů. Čert si totiž do pekla nikoho neodnesl a účast veřejnosti předčila veškerá očekávání. „Máme z toho velkou radost a i na další dva adventní víkendy určitě přichystáme nějaký program pro děti. Zároveň máme předjednáno, že by opět dorazilo několik řemeslných stánků, abychom podpořili menší živnostníky, kteří zde budou moct prodávat svoje výrobky. Otevřeno bude i přes Vánoce a speciální program chystáme i na Silvestra,“ dodal Martin Sýkora.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Ondřej Littera