Středa

27. září 2023

Nyní

19°

Zítra

18°

Svátek má

Předčasný dárek pro obyvatele Nového Hradce. Od zítřka projedou po Hlavní ulici

16. 12. 2021

Předčasný dárek pro obyvatele Nového Hradce. Od zítřka projedou po Hlavní ulici 0 snímků
Hlavní ulice na Novém Hradci Králové bude od pátku 17. prosince po roce a půl od zahájení rekonstrukce opět kompletně průjezdná. Kromě nového povrchu silnice se mohou místní obyvatelé těšit na nové chodníky, veřejné osvětlení, zastávky MHD nebo novou zeleň. Hradecká radnice za práce na páteřní komunikaci mezi Brněnskou a Roudničskou ulicí zaplatila zhruba 60 milionů korun bez DPH.

Předčasný vánoční dárek dostanou už zítra obyvatelé Nového Hradce Králové. Po dlouhých 18 měsících budou moct projet po kompletně zrekonstruované Hlavní ulici. Hradecké radnici se podařilo získat souhlas s předčasným užíváním, ulice bude díky tomu průjezdná o pět měsíců dříve oproti původně avizovanému termínu. 

"Zítra dojde k předčasnému užívání ulice Hlavní na Novém Hradci Králové. Kolaudaci pak očekáváme zhruba v březnu příštího roku poté, co dojde k dosetí trávníku a domalování některých značek. To už ale nebrání předčasnému užívání stavby," řekl Salonkám investiční náměstek primátora Jiří Bláha (ODS). Ten si průběh jedné z největších investičních akcí do městských komunikací v historii města velmi pochvaloval.

Hlavní dodavatel stavby společnost Colas kompletně zrekonstruovala 800 metrů Hlavní ulice a dalších 600 metrů přilehlých ulic. Kromě nového povrchu silnice se mohou místní obyvatelé těšit i na nové chodníky nebo zastávky MHD. Na ně začnou trolejbusy opět zajíždět od soboty. Nové je také veřejné osvětlení nebo dešťová kanalizace.

Radost z plánovaného otevření silnice dával během posledního kontrolního dne najevo i předseda komise místní samosprávy na Novém Hradci Pavel Dusil. "Na realizaci projektu jsme všichni netrpělivě čekali dlouhých 12 let. To, že se stavba předává do užívání pět měsíců před původním termínem zprovoznění a na Vánoce už se všichni bez problémů dostanou domů, je pro místní opravdu velký dárek," uvedl Dusil. Podporu od místních obyvatel pocítili stavbaři i během kontrolních dnů. Někteří lidé z Nového Hradce podle Dusila dokonce jako poděkování přinášeli napečené bábovky a koláče.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz'
Foto: Tomáš Kulhánek