Pátek

21. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

U sjezdu před Jaroměří se mění přednost, řidiči musí pouštět auta z dálnice! 

16. 12. 2021

page.Name
V souvislosti se zítřejším zprovozněním nového úseku dálnice D11 od Hradce Králové k Jaroměři budou muset motoristé počítat s úpravou přednosti v jízdě na křížení silnic číslo I/33 a sjezdu z nového úseku dálnice u Semonic. „Nově bude hlavní pozemní komunikací právě tento sjezd od dálnice D11 po rampě křižovatky na silnici I/33 a opačně,“ upozornila mluvčí policie Eva Prachařová.

Řidiči jedoucí v přímém směru po silnici I/33 ve směru na Hradec Králové nebo opačně na Jaroměř tedy budou nově dávat přednost  řidičům sjíždějícím či najíždějícím na dálnici D11 na exitu JIH. Rovněž budou nově dávat přednost v jízdě automobilům vyjíždějícím z dálnice i řidiči jedoucí po silnici III/2858 ve směru od Semonic.

Na změnu dopravních poměrů budou podle mluvčí řidiči upozorňováni výrazným několikanásobným reflexně podbarveným dopravním značením, které bude mimo jiné upravovat i maximální povolenou rychlost. „Policisté se zejména v prvních dnech zaměří na tento úsek a budou zde vykonávat zvýšený dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu. Současně apelují na všechny řidiče, aby byli vůči sobě jako účastníci silničního provozu co nejohleduplnější, sledovali dopravní značení a řídili se zákonnými pravidly,“ dodala Prachařová.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR