Pondělí

5. června 2023

Nyní

22°

Zítra

20°

Svátek má

Ve Fakultní nemocnici začnou vypomáhat vojáci, nahradí nepřítomné zdravotníky

6. 12. 2021

page.Name
Fakultní nemocnice (FN) Hradec Králové zůstává i nadále pod náporem pacientů s covidem-19. Dnes tam na výpomoc nastoupí osm vojáků, kteří budou zařazeni na několika pracovištích nemocnice. V práci nepřítomných, ať už kvůli nemoci nebo péči o členy rodiny, je v tomto zdravotnickém zařízení několik stovek z celkových asi 5000 zaměstnanců.

„Vojáci budou zařazeni například na jednotkách intenzivní péče Kliniky infekčních nemocí či Plicní kliniky FN. Nastoupí během dopoledne,“ řekl mluvčí nemocnice Jakub Sochor. „Fakultka“ v minulých dnech také vyzvala k zapojení dobrovolníků. Zájem má nejen o zdravotníky, ale i o pomoc v administrativních pozicích. Případní zájemci mohou kontaktovat personální oddělení.

Ve FN bylo k dnešnímu ránu hospitalizováno 118 pacientů s covidem-19, z toho je přibližně třetina umístěna na jednotkách intenzivní péče. Před týdnem v pondělí bylo hospitalizováno 108 pacientů s covidem-19, přibližně třetina z nich vyžaduje péči na jednotkách intenzivní péče. V nemocnicích v kraji platí zákaz návštěv, některé omezují neakutní péči a rozšiřují covidová oddělení. Vojáci pomáhají už také v nemocnicích Královéhradeckého kraje.

ČTK
Ilustrační foto: FN HK