Pátek

20. května 2022

Nyní

15°

Zítra

18°

Svátek má

Čerstvý devadesátník Jiří Suchý a herec Jan Přeučil Šarmantními osobnostmi roku

20. 10. 2021

Čerstvý devadesátník Jiří Suchý a herec Jan Přeučil Šarmantními osobnostmi roku 7 snímků
V Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové včera Český rozhlas uděloval ceny v posluchačské anketě  Šarmantní osobnost roku. Za rok 2019 Zlaté slunce obdržel  herec a principál divadla Semafor Jiří Suchý, který kvůli pandemii minulý rok hlavní cenu nemohl převzít.

Letošní galavečer byl o to slavnostnější, že Suchý 1. října letošního roku oslavil devadesáté narozeniny. První hodina přímého přenosu byla tedy věnována této velké osobnosti. Jiřímu Suchému přijeli k vítězství v anketě poblahopřát šarmantní osobnosti minulých ročníku, mezi nimiž byli chirurg profesor Pavel Pafko, houslista Pavel Šporcl a také nominované osobnosti za rok 2020  astronom Jiří Grygar, redaktor České televize Daniel Stach a  herec Jan Přeučil.

Ten v závěru galavečera převzal od Jiřího Suchého  jako Šarmantní osobnost roku 2020 Zlaté slunce akademické sochařky Dagmar Štěpánkové a  k vítězství v internetovém hlasování tak připojil i cenu pro absolutního vítěze. Kromě toho Český rozhlas udělil  za dlouholetou spolupráci s rozhlasem zvláštní Cenu rozhlasu astronomu Jiřímu Grygarovi a Danielu Stachovi  Mimořádnou cenu šarmu.

Na galavečeru tradičně vystoupil rozhlasový Big Band Gustava Broma s Vlado Valovičem a sólisty  Jitkou Zelenkovou, Danem Bártou a Janou Chládkovou a ani letos nechyběly originální gratulace královéhradeckého vokálního souboru Gentlemen Singers. Smyslem posluchačské ankety, která vznikla v královéhradeckém rozhlase v roce l996 a letos slaví 25 let, je oceňovat a hledat výjimečné osobnosti veřejného života.

(hyš-tp)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Patrick Marek