Čtvrtek

19. května 2022

Nyní

16°

Zítra

20°

Svátek má

Hradecká radnice nabídne levné pronájmy rodinám s dětmi

27. 10. 2021

page.Name
Hradecká radnice nabídne startovací byty rodinám s dětmi. V nabídce pronájmů je zatím devět bytů různých velikostí, které se nachází v žádaných lokalitách města. Byty s nízkým nájmem jsou na Gočárově třídě, v ulici Střelecká, Gagarinova, Pod Zámečkem, Divišova, Jungmannova a na Dukelské třídě. Dispozičně se byty pohybují od 1+1 až po 4+1.

,,My máme nějaký systém bytové koncepce, kde máme jak standardní komerční byty pro bydlení občanů, ale máme tam pak i zvýhodňované byty, byty startovací, tak i byty právě pro pro rodiny s dětmi. Snažíme se udržet nějaké počty pro jednotlivé skupiny občanů tak, abychom zabezpečili možnosti jejich ubytování,’’ popisuje výběr bytů náměstek primátora města Hradec Králové Pavel Marek. 

Žádosti přijímá magistrát města pouze osobně a žadatel musí splňovat podmínky, které jsou napsané na webových stránkách města. Patří mezi ně například to, že žadatel musí být rodičem dítěte mladšího patnácti let, musí být plnoletý a musí být zaměstnán minimálně šest měsíců před podáním žádosti. ,,Na stránkách Magistrátu města nebo přímo v kancelářích odboru správy města lze vyzvednout písemnou přihlášku a podat ji osobně ve dnech 3., 10. a 15. listopadu vždy od 8 do 17 hodin na Magistrátu města,’’ vysvětluje postup podání žádostí vedoucí oddělení hospodaření a evidence majetku města Jan Slavík.

,, Na každém z bytů se bylo zatím podívat okolo dvacet lidí. Co se týče předchozích ročníků, tak jsme měli přibližně 15 až 20 uchazečů na jeden byt,'' říká Slavík.

Losování nových majitelů proběhne 6. prosince přímo v budově Magistrátu města Hradec Králové. Pro případ, že s vítězem losování nájemní smlouva nebude uzavřena, budou losováni pro každý byt dva náhradníci.

 

Tereza Karanská
tereza@salonkyhk.cz