Středa

24. července 2024

Nyní

23°

Zítra

22°

Svátek má

Královéhradecký Impuls mění název na Centrum uměleckých aktivit

19. 10. 2021

page.Name
Od roku 2014 až dodnes používá označení Impuls Hradec Králové, centrum podpory uměleckých aktivit. Krajští radní nyní schválili změnu názvu. Od začátku příštího roku se tato instituce bude jmenovat zkráceně Centrum uměleckých aktivit. Důvodem je vetší srozumitelnost pro veřejnost, protože nový název je srozumitelnější lépe vyjadřuje činnost centra, a to podporu umělcům v různé fázi jejich tvorby a otevřenost pro všechny druhy umění.

Důvodem je větší srozumitelnost pro veřejnost, protože nový název lépe vyjadřuje činnost centra, a to podporu umělcům v různé fázi jejich tvorby a otevřenost pro všechny druhy umění.

„Centrum uměleckých aktivit by v souvislosti s dalším rozvojem a strategickými plány mělo být pojmenováno tak, aby si veřejnost lépe spojila jeho aktivity s uměním a kulturou, protože téměř veškerá činnost organizace je založena na podpoře umělců a všech kreativců našeho regionu,“ uvedla náměstkyně hejtmana Martina Berdychová odpovědná za oblast kultury.

Podle ředitelky centra Martiny Erbsové se lidé často domnívají, že je centrum regionální pobočkou rádia Impuls. „Z toho plyne řada úsměvných situací, které však při neustálém opakování ztrácejí na půvabu. Záměnu s komerční rozhlasovou stanicí se nám dlouho nepodařilo zvrátit. Aktuální název i s dovětkem je totiž dlouhý a těžko zapamatovatelný. Při běžném hovoru jej není možné užívat celý, a proto ho veřejnost často zkracovala jen na Impuls,“ řekla ředitelka.

V roce 1953 organizace nesla název Krajský dům osvěty, poté až do roku 1970 Krajské osvětové středisko, dále Krajské kulturní středisko a do roku 2013 Středisko amatérské kultury Impuls. Od roku 2014 až dodnes používá označení Impuls Hradec Králové, centrum podpory uměleckých aktivit.

(hyš-dl)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: CUA HK