Čtvrtek

28. září 2023

Nyní

16°

Zítra

13°

Svátek má

Město nabízí startovací byty, k dispozici jich je celkem šedesát

13. 10. 2021

page.Name
Zájemci k datu podání žádosti nedosáhli věku 32 let, mají ve městě trvalý pobyt nebo jsou zde zaměstnáni a také nevlastní byt ani jinou nemovitost určenou k bydlení. Právě ti mohou získat k pronájmu startovací byty v Hradci Králové, který je celkem 60 velikosti 1+kk a 2+kk.

Podle mluvčí magistrátu Kateřiny Šmídové je část bytů je k dispozici ihned, další budou obsazovány po jejich uvolnění v průběhu příštího roku. Byty budou k dispozici v lokalitách Svatojánská a Stromovka, na Gočárově třídě, v ulicích Urxova, Pod Zámečkem, Divišova a Rybova. Předepsané formuláře můžou žadatelé odevzdávat pouze osobně na magistrátu města ve dnech 3., 10. a 15. listopadu vždy od 8 do 17 hodin. Veřejné losování proběhne 22. listopadu v 15 hodin ve velkém sále Adalbertina.

„Startovací byty jsou ideálním řešením bydlení pro mladé lidi, protože jim nízký nájem umožní dosáhnout na plnohodnotné bydlení a zároveň si našetřit finance do budoucna. Obzvlášť v dnešní době, kdy jsou ceny nemovitostí velmi vysoké, je po tomto typu bydlení vysoká poptávka,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Kromě již zmíněných podmínek může každý uchazeč o startovací byty podat pouze jednu žádost, přičemž manželé nebo registrovaní partneři jsou považování za jednoho uchazeče. „Žadatel také nesmí být dlužníkem města nebo městských organizací a je zaměstnán více než šest měsíců před podáním žádosti. Budeme také požadovat, aby se vybraný žadatel přihlásil k trvalému pobytu v Hradci Králové,“ upozornil náměstek primátora Pavel Marek. Nájemné v těchto startovacích bytech zůstává nezměněno, je určeno ve výši 45,30 korun za metr čtvereční za měsíc. 

Vítězný uchazeč bude mít možnost si konkrétní byt prohlédnout a pak sdělit odboru správy majetku města, zda na něj chce uzavřít nájemní smlouvu. V případě jeho nezájmu, bude osloven další vylosovaný v pořadí. Nájemní smlouvy budou uzavírány od prosince. Větší počet bytů se bude postupně uvolňovat také v průběhu prvního pololetí roku 2022,“ dodal náměstek.

(hyš-kš)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Magistrát města HK