Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Nad Hradec vylétly stovky draků. Letošní 26. ročník Drakiády je za námi

3. 10. 2021

Nad Hradec vylétly stovky draků. Letošní 26. ročník Drakiády je za námi 15 snímků
Sobotní slunečné odpoledne přilákalo na louku za Kaufland přes dva tisíce návštěvníků. A ti tam šli za jedním cílem - tradiční hradeckou Drakiádou. Sion pro malé i velké příchozí připravil bohatý program. Na sluníčkem vyhřáté louce mohli nejen pouštět draky, ale třeba vyzkoušet střílení z luku, zatloukat hřebíky nebo zaskákat v nafukovacím hradu.

Na nebe vylétly stovky draků, které si lidé sami přinesli a nebo zakoupili přímo na místě. Návštěvníků ale přišlo mnohem více. Louka za Kauflandem se zaplnila více než dvěma tisíci nadšenci, kteří přišli za připraveným bohatým programem. Na zemi na děti čekaly aktivity jako střílení lukem, házení bramborami, zatloukání hřebíků, řezání dřeva, trefování dřevěných špalíčků, skákání v pytlech, střelba na florbalovou branku či skákací hrad.

K dispozici byly také stánky MŠ Sion s kreativními aktivitami pro nejmenší i ZŠ Sion s logickými úkoly pro větší děti, na které zde za odměnu čekala i cukrová vata.

Letošní 26. ročník měl u návštěvníků takový úspěch, že ani po skončení programu nechtěli odcházet. Na nebi tak poletovaly desítky draků až do večerních hodin. 

 

Tereza Karanská
tereza@salonkyhk.cz