Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Salonkám poskytl rozhovor osminásobný mistr světa ve footbagu Tomáš Tuček

16. 10. 2021

page.Name
Je to mladý muž z Hradce Králové, který se může pochlubit velkými sportovními úspěchy. Tomáš Tuček je totiž osminásobný mistr světa ve disciplíně zvané footbag, což je provádění triků s hakisákem – míčkem. V této disciplíně je skutečný kouzelník, který světové tituly v převážné většině získal v soutěžení dvojic.

Kromě předvádění sportovního mistrovství na soutěžích své umění ve spolupráci s Patrikem Černým představuje jako show při rozmanitých příležitostech, jako jsou firemní večírky, plesy nebo galavečery či festivaly. „Na rozdíl od soutěží, kdy naše vystoupení podobně jako v krasobruslení hodnotí porota, je to hra a zábava,“ řekl.

Tato vystoupení, která dříve trvala pět minut, protáhli na půl hodiny. „Je celé komentované a snažíme se diváky zatáhnout do děje. Chceme, aby to byla show, která bude přítomné bavit a navíc si to mohou sami vyzkoušet,“ prozradil novopečený otec syna Tobiase, za jehož nevšedním uměním stojí tisíce hodin tréninku. Celý rozhovor s Tomášem si přečtete v listopadovém vydání magazínu Salonky.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz