Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Snažil jsem se být sám sebou, řekl Muž roku 2021 Lukáš Vyšehrad

14. 10. 2021

Snažil jsem se být sám sebou, řekl Muž roku 2021 Lukáš Vyšehrad 0 snímků
Přišel, viděl, zvítězil. Řeč je o mladém, teprve pětadvacetiletém hradecké studentovi a sportovci Lukáši Vyšehradovi. Ten se totiž před nedávnem zúčastnil finále jednadvacátého ročníku soutěže Muž roku v Náchodě, nechal za sebou jedenáct soupeřů a získal po zásluze titul. „Já jsem ti to říkala,“ okomentovala Lukášův triumf krátce poté jeho maminka, která ho do soutěže „dotlačila“.

„Přihlásil jsem se sám, ale pod tlakem maminky. Moc chtěla, abych to zkusil a pořád mě do toho nutila. Abych měl klid, poslal jsem přihlášku do soutěže,“ směje se novopečený Muž roku, jenž po vyhlášení výsledků prožil podle vlastních slov obrovské překvapení a zároveň šok. „Neúčastnil jsem se s úmyslem vyhrát, ale stalo se. Na finále přijela spousta kamarádů, rodina i nová partnerka. Byla to radost nejen pro ně, ale i pro mě, že jsem tam nejel zbytečně,“ řekl Salonkám Lukáš. Do klání se původně přihlásilo 850 mužů, finále bylo nakonec dvanáctičlenné.

Všichni včetně Lukáše museli absolvovat nezbytný casting. A jak probíhal? Jak nám sdělil Lukáš, nejdříve proběhly nezbytné covidové testy. „Potom jsme po jednom chodili před porotu a musím přiznat, že jsem byl dost nervózní. Ptali se mě například, proč jsem se přihlásil, proč bych měl právě já být Mužem roku a podobně. Pak jsme se fotili ve spodním prádle a v oblecích. Dva týdny poté mě kontaktoval hlavní organizátor David Novotný a oznámil mně, že jsem byl vybrán mezi finalisty. Hned jsem tu novinku volal mámě. Byla neskutečně nadšená,“ vrací se do nedávné minulosti Vyšehrad.

Na finále se Lukáš nijak zvlášť nepřipravoval. Protože je od dětství sportovec, vsadil na tuto kartu. První disciplínou byla hromadná choreografie finalistů, kterou všichni společně nějakou dobu trénovali. Nebylo to prý sice vůbec jednoduché, ale dopadlo to skvěle. Po představení jednotlivých finalistů byly na řadě volné disciplíny.

„Z toho jsem měl trochu strach, protože jsem ještě dva týdny před finále nevěděl, s čím se představím. Nakonec jsem zvolil kolečkové brusle a naučil jsem se vystoupení. Prvním zádrhelem byl koberec na pódiu a pod ním kabeláž. Musel jsem si to mockrát vyzkoušet a myslím, že to nakonec dopadlo dobře,“ řekl Lukáš. Po přehlídkách ve zdravotnickém oblečení a ve spodním prádle, finále vyvrcholilo přehlídkou v obleku. Pak už se čekalo na vyhlášení výsledků.

Každý z finalistů chtěl vyhrát, ale rivalita nebyla téměř znát. „Finále se neslo v kamarádském duchu. Navíc organizátor říkal, že jsme první parta v historii soutěže, která zůstala celá i na after party,“ poznamenal Lukáš, který si svůj triumf užil naplno. „Jsem sice hodně soutěživý člověk, ale také hodně pokorný. Samozřejmě každý z finalistů byl něčím zajímavý a nedalo se odhadnout, jak bude reagovat porota a co se jí bude líbit. Jak jsem neměl vítězné ambice, snažil jsem se být sám sebou.“

Po vítězství mladého hradeckého sportovce se ze všech stran hrnuly gratulace přátel, rodina byla nadšená, hodně blahopřání bylo na Facebooku a Instagramu. Při finále byla osobně přítomná i Lukášova čerstvá partnerka Dominika. „Byla štěstím bez sebe. Trochu mě mrzelo, že se hned po vyhlášení výsledků na mě nahrnuli novináři, přítelkyně na mě musela dlouho čekat a nemohl jsem za ni hned jít. Naštěstí byla hodně trpělivá,“ usmívá se Lukáš, který se s Dominikou seznámil při cvičení ve fitcentru. „Rozhodil jsem sítě, abych se vůbec dozvěděl, jak se jmenuje. Proběhla nějaká konverzace na sociálních sítích, pozvání na rande a pak jsme si řekli, že to spolu zkusíme,“ prozradil Muž roku.

Za své vítězství obdržel hodnotné ceny v podobě například dovolené pro dvě osoby do Řecka, zapůjčení automobilu na půl roku či roční členství ve fitcentru. Největší radost mu však udělala cesta do Panamy na týdenní světovou soutěž krásy, která se koná od 11. do 18. prosince. „Pojedu si užít čtrnáctidenní dovolenou do Panamy a myslím, že ten titul do Hradce přivezu. Už mi přišel harmonogram od pořadatelů soutěže. Finalisté budou představeni, budou se točit medailonky a reportáž do televize. Hodně se budou fotit přehlídky, půjde o takového nafouknutého Muže roku,“ těší se za oceán Lukáš, který v Praze na vysoké škole studuje tělovýchovu. Letos měl absolvovat státnice, ale tento záměr zhatily covidová situace i soutěž. „Proto si dám zřejmě rok volno a pak to budu řešit,“ sdělil.

Nový Muž roku nepochází vyloženě ze sportovně založené rodiny, ale od šesti let hrál fotbal. V současné době je pravidelným návštěvníkem fitcentra. „Sport je pro mě prostě životní náplň,“ poznamenal rodilý Hradečák, který své město miluje a ví, že by v něm, nebo v jeho blízkém okolí chtěl v budoucnosti žít natrvalo s rodinou.

„Láká mě ale možnost zkusit na přechodnou dobu život v Praze. Jsou tam jiné možnosti a určitě by to byla dobrá zkušenost,“ myslí si. Kromě sportu rád sleduje filmy, má rád dobré jídlo a víno. Jeho velkým životním cílem je spokojená a zdravá rodina. „Nepotřebuji mít miliony na účtu, ale když rodina bude cokoli potřebovat, chci, aby to dostala. Mým přáním je mít postavený dům, kde by rodina mohla spokojeně žít,“ dodal sympatický Muž roku 2021 Lukáš Vyšehrad.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: archiv Muž roku