Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Vycházejí říjnové Salonky s hvězdnou tenistkou a olympijskou vítězkou

1. 10. 2021

page.Name
Titulní stránku říjnového magazínu Salonky, který najdete na vybraných distribučních místech v celém Hradci Králové, zdobí Kateřina Siniaková, hradecká rodačka, tenisová hvězda a zlatá medailistka z nedávných olympijských her v japonském Tokiu. Tímto triumfem se Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková postaraly o historicky první olympijské zlato pro český tenis.

Přestože je Siniaková velmi vytížená a má nabitý program, našla si čas a zavítala do redakce Salonek na Velkém náměstí, kde nám poskytla klíčový rozhovor říjnového magazínu. Kromě toho ochotně pózovala se zlatou medailí v centru města, kde vznikla zmíněná titulní strana. „Každý zápas na olympiádě jsem hrála s tím, že ho chci vyhrát, a o medaili jsem při tom nepřemýšlela. Chtěly jsme v každém zápase nechat všechno a to jsme také dělaly,“ řekla v rozhovoru tenistka.

Na stupních vítězů v Tokiu si do zlaté medaile kousla. „Byl to určitě nezapomenutelný pocit! Bylo to skvělé, měla jsme obrovskou radost, že se nám to povedlo. Když jsme na olympiádu jely, byl to náš cíl. A povedlo se to,“ prozradila v rozhovoru pro Salonky Siniaková, která ve čtyřhře vyhrála dvakrát French Open a jednou Wimbledon. V roce 2018 byl členkou českého týmu, který vyhrál ženský FED cup.

Součástí čerstvého magazínu je také rozhovor s učitelem a zástupcem ředitelky Obchodní akademie, Střední odborné školy a Jazykové školy v Hradci Králové Zdeňkem Pospíšilem, který se v červenci letošního roku umístil mezi TOP 10 pedagogy Evropy. Ocenění je věnováno kantorům, kteří jsou pro své studenty inspirací. Prestižní organizace pro vzdělávání poprvé ve své stoleté historii vyhlásila Cenu pro učitele roku a o umístění Zdeňka Pospíšila rozhodla v Litvě. „Ocenění mě určitě potěšilo, ale zároveň jsem si uvědomil, že jde také o závazek,“ řekl Salonkám hradecký učitel.

Hradecký student, pětadvacetiletý Lukáš Vyšehrad, zvítězil v letošní soutěži Muž roku v Náchodě a nechal za sebou jedenáct finalistů. „Přihlásil jsem se sám, ale pod tlakem maminky. Moc chtěla, abych to zkusil, a pořád mě do toho nutila. Abych měl klid, poslal jsem přihlášku do soutěže,“ směje se novopečený Muž roku, který za odměnu poletí do vzdálené Panamy, kde bude reprezentovat republiku v podobné, ale světové soutěži.

Salonky slaví začátkem října dva roky existence a v Hradci Králové už mají své pevné místo. O tomto výročí pojednává pravidelná rubrika Oko Salonek. Září bylo prvním testovacím měsícem Regionální fotbalové akademie v Hradci Králové (RFA). Na jejím spuštění se podílelo vedení Královéhradeckého kraje, města Hradec Králové a Fotbalová asociace České republiky Projekt je zaměřen na rozvoj fotbalových talentů ve věkových kategoriích 14 a 15 let. A právě o tomto projektu a jeho smyslu se dočtete v reportáži na stránkách magazínu.

Přinášíme rovněž další příběh hradeckých postaviček. Tentokrát autor Slávek Trávníček představuje osudy Jirky Širokého ve službách hradeckého fotbalu. K hraní ho připoutal úraz a stal jedním z našich nejlepších hráčů Conter-Strike. David Lacina, má na kontě titul mistra České republiky a vítězství na turnajích například v Německu nebo Dánsku. Teď se snaží více věnovat mládeži, která se do světa počítačových her teprve vrhá.

Je zástupcem ředitele Základní umělecké školy Střezina v Hradci Králové. Radek Škeřík je navíc výborný akordeonista a klavírista, aranžer, dirigent Akordeonového orchestru Safari. Hrál a stále hraje v několika zejména jazzových formacích. „První, co jsem se do sebe snažil dostat, byly nahrávky fenomenálního amerického pianisty Duka Ellingtona, jehož portrét mám pověšený v kanceláři. Řekl bych, že je to taková moje ikona,“ prozradil Salonkám tento výjimečný hradecký muzikant.

Aktuální magazín Salonky najdete ho na vybraných distribučních místech v Hradci Králové. Čtěte Salonky!

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: archiv Salonek