Úterý

21. března 2023

Nyní

11°

Zítra

16°

Svátek má

Zuška“ na Střezině oslaví pětačtyřicet let samostatnosti Průvodem pro radost

18. 10. 2021

page.Name
V roce 1976 došlo k rozdělení původní Lidové školy umění v Dukelské ulici v Hradci Králové na dvě samostatné školy, nynější Základní umělecké školy Střezina a Habrmanova. „Slavíme tedy 45 let svojí samostatnosti, řekla Jitka Hodasová, tajemnice uměleckého provozu ZUŠ Střezina. V této souvislosti se ve středu od 15 hodin koná slavnostní událost.

„Chceme tak učinit Průvodem pro radost, který startuje na náměstí 28. října a postupně projde centrem města až k naší škole. Průvod bude plný muzikantů a nebudou chybět ani divadelníci v kostýmech či tanečníci. Navíc budeme cestou potkávat další hudební, taneční, divadelní i výtvarná uskupení, která budou chvíli vystupovat na daném místě a pak se do průvodu přidají,“ uvedla tajemnice.

Před sedmnáctou hodinou průvod dorazí k hlavní budově dnešní Střeziny v Luční ulici, kde dojde k obnovené premiéře původní hymny ZUŠ z roku 1995. „Troufám si tvrdit, že bude hlučno a veselo,“ dodala Hodasová. Kromě výročí samostatnosti „zušky“ oslaví Střezina ještě 30 let Divadla Jesličky a stejný počet let také stepařský soubor Fidgety Feet.Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: ZUŠ Střezina