Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Město předalo fotbalový stadion stavební firmě, brzy začnou demoliční práce

2. 8. 2021

page.Name
Hradec Králové čeká na stavbu nového multifunkčního fotbalového stadionu v Malšovicích. „Dnes jsme se na stadionu sešli se zástupci fotbalového klubu a správcem stavby, abychom společně předali staveniště zhotovitelské firmě. Máme tak za sebou překonání dalšího milníku, které nás postupně posouvá vpřed až k vybudování nové multifunkční arény v Hradci Králové,“ řekl primátor města Alexandr Hrabálek.

Během příštích týdnů se areál, který dnes převzalo uskupení firem STRABAG, Geosan a D&D Elektromont, promění ve staveniště. V současné době bude probíhat příprava zahrnující například kompletní oplocení a zřízení kontrolovaného vstupu. K demoličním pracím včetně demontáže lízátek, sedaček, tribuny a dalších prvků by mělo dojít během září. Zahájení stavebních prací se plánuje na jaro příštího roku. Nový stadion má být dokončený v průběhu roku 2023.

„K dnešnímu dni mají za sebou moji kolegové a celý projekční tým spoustu práce, která sice není navenek tolik vidět, ale je stejně důležitá jako samotné stavění. Proběhla řada konstruktivních jednání se zástupci investora, během kterých byly vysvětleny detaily našeho technického řešení stadionu. A samozřejmě od začátku projektujeme,“ říká Aleš Fišer, technický vedoucí oblasti ze společnosti STRABAG. 

Hynek Šnajdar, kš
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Hynek Šnajdar, hradeckralove.org