Pátek

21. června 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

Očkovací centrum ve „fakultce“ podalo už více než 150 tisíc dávek vakcíny

11. 8. 2021

page.Name
Očkovací centrum Fakultní nemocnice Hradec Králové překonalo hranici Celkem 150 tisíc podaných dávek vakcíny proti nákaze covid-19. To je dosavadní bilance Očkovacího centra Fakultní nemocnice v Hradci Králové. „Pokračujeme v průběžném očkování předem registrovaných zájemců,“ řekl mluvčí nemocnice Jakub Sochor.

Lidé, kteří se chtějí nechat očkovat bez registrace, mohou v pracovních dnech od 13 do 18 hodin navštívit očkovací centrum nemocnice v obchodním centru Atrium. „V poslední době se výrazně zkrátila čekací doba na termíny pro podání vakcíny. Před prázdninami byla čekací doba u mladších věkových skupin v řádu dvou až tří týdnů, nyní i nejmladší věkové skupiny dostávají možnost rezervace termínu v průběhu několika dnů,“ uvedl vedoucí lékař očkovacího centra nemocnice Pavel Kosina.

V Očkovacím centru v areálu hradeckého zdravotnického zařízení, které funguje od 2. ledna, se očkuje v pracovních dnech od 15.30 do 19.30, o víkendech od 8 do 16 hodin. Očkovací týmy denně aplikují stovky dávek. Kolem stovky zájemců denně dostává vakcínu také v Atriu. V obou centrech se očkuje vakcínou firmy Pfizer/Biontech.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz