Čtvrtek

7. prosince 2023

Nyní

-3°

Zítra

Svátek má

„Zpomal, dokud není skutečně pozdě“. Nová kampaň BESIPu u hradecké Flošny

21. 8. 2021

page.Name
Zhruba 90 procent českých řidičů nedodržuje rychlost. A vy se už zítra můžete přijít na vlastní kůži přesvědčit o tom, že rychlost rychlost může zabíjet. Interaktivní roadshow v rámci úspěšné kampaně 13:MINUT vám nabídne opravdu autentický zážitek. Virtuální expozice vás přenese za volant automobilu, jehož cesta neskončí dobře.

Bez ohledu na řidičské schopnosti se vážná nehoda může stát komukoliv z nás. U hradeckého koupaliště Flošna se v neděli rozprostře celorepubliková roadshow Potřebujeme zpomalit, kde si budete moci vyzkoušet bezpečnou autonehodu, popovídat si o tom, proč vůbec spěcháme a jestli nám to za to stojí. Nejen samotné autonehodě, ale i psychickým následkům, které si s sebou poté neseme, je potřeba věnovat pozornost. Kampaň se zaměřuje i na tyto aspekty. 

Expozice bude rozdělena do třech částí. V úvodní návštěvník pomyslně zahájí svou jízdu automobilem, přičemž je vystaven nejrůznějším důvodům, proč spěchat. V další sekci přichází šok v podobě virtuální dopravní nehody. Po silném emočním zážitku následuje interaktivní edukativní zóna, kde se lidé seznámí s osobními příběhy viníků nehod a dalšími důležitými informacemi.

Vyvrcholením celé kampaně bude uvedení celovečerního dokumentu Víta Klusáka o vinících vážných dopravních nehod. Dokument 13:minut poukazuje na to, že snaha ušetřit pár minut může mít tragické následky. Podle průzkumu totiž téměř každý pátý řidič překračuje rychlost mimo obec o více než 20 km/h. Na trase Praha–Brno díky tomu ušetří pouhých 13 minut. Přesto už jede rychlostí, při které významně narůstá riziko závažné nehody. Dokument bude mít premiéru 10. června na ČT1 ve 20 hodin.

Hradecká roadshow bude mít svou zastávku v neděli 22. srpna od 13 do 18 hodin. 

Tereza Karanská
tereza@salonkyhk.cz
Foto:
Ministerstvo dopravy, hradeckralove.org