Sobota

21. května 2022

Nyní

17°

Zítra

16°

Svátek má

Hejtman očekává jasné vyjádření vlády, co se bude dít po konci nouzového stavu

12. 2. 2021

page.Name
Rozhodnutí vlády o nedělním konci nouzového stavu by mohlo přinést otevření obchodů, služeb a restaurací. Zda budou otevřeny také školy je zatím ve hvězdách. Nikdo však přesně neví, jak se bude po skončení nouzového stavu dál pokračovat. Velkou roli by mohly v rozhodování o tom, co obyvatelé budou moci a co už ne sehrát kraje.

Podle Martina Červíčka, hejtmana Královéhradeckého kraje, se dnes uskuteční společná videokonference hejtmanů s vládou. V této souvislosti očekává, že od vlády zazní, jaká opatření chce přijmout po skončení nouzového stavu a také vyhodnocení současných opatření v průběhu jeho trvání.

„Ze strany ministerstev bychom měli být informováni o tom, jak si představují, že podle zákonných možností budou dále postupovat například v rámci zákona o veřejném zdraví. Teprve potom se můžeme odpovědně bavit i v úzké spolupráci s krajskou hygienou o dalším postupu v našem kraji,“ řekl ve svém dnešním prohlášení hejtman.

Měl tím zejména na mysli, zda budou kraje muset vydat další regionální opatření. „Nebo popřípadě budeme zvažovat vyhlášení stavu nebezpečí anebo nějak jinak spolupracovat s vládou na zvládnutí stavu epidemie,“ dodal Martin Červíček.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto