Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

24°

Zítra

26°

Svátek má

Noclehárnu v Hradci Králové zaplnili lidé bez domova asi z poloviny

8. 2. 2021

page.Name
Mrazivé noci, sníh, nepříjemný studený vítr… To vše sužuje lidi bez domova, kteří se pohybují bez střechy nad hlavou v Hradci Králové. Přestože je pro ně v nepříznivém období k dispozici noclehárna Domu Matky Terezy Oblastní charity Hradec Králové s kapacitou 90 míst, zaplněna se zhruba z více než poloviny.

„Z neděle na pondělí jsme měli obsazenost 50 míst, je to zhruba stejně jako v minulých týdnech. Čtyřicet míst je stále připravených a nejsou využitá,“ potvrdila Dana Pechová, vedoucí Domu Matky Terezy, která kapacitu považuje za dostatečnou.

Dům se řadou protikoronavirových opatření přizpůsobil trvající epidemii covidu-19. Rozšíření nákazy se brání tím, že každý příchozí klient musí podstoupit PCR test na covid. Pracovníci domova ve spolupráci s hygieniky s vyřízením testu lidem bez domova pomáhají. Také v příštích dnech bude v České republice silně mrznout.

V noci na úterý a středu mohou teploty v severní polovině republiky klesat až 12 stupňů pod nulu. Meteorologové předpovídají pro Královéhradecký kraj nejnižší noční teploty v noci na úterý mezi minus deseti až minus sedmi stupni Celsia a v noci na středu by teploty mohly klesnout až k minus 14 stupňům Celsia. „Je možné, že zájem o naše služby v nadcházejících dnech vzroste. Kapacity máme dostatečné, nikdy ještě nebyly využity na sto procent,“ dodala Pechová.

ČTK
Ilustrační foto