Pondělí

15. července 2024

Nyní

22°

Zítra

21°

Svátek má

Nutné úpravy dvou mateřských škol si vyžádají náklady desítky milionů korun

17. 2. 2021

page.Name
Mateřské školy Třebechovická a Lužická v Hradci Králové by se v letošním roce zateplení a rekuperace budov. Rada města včera schválila podmínky výběrového řízení na zhotovitele, které bude vypsáno v únoru. Stavební práce na obou školách mají začít v červnu, dokončeny by mohly být koncem září. Předpokládaná cena zakázky včetně šestiletého provozu zařízení přijde město na více než 23 milionů korun bez DPH.

„U stavebních prací bude provedeno opláštění budov, stavba střešních konstrukcí a pokládka střešních krytin, elektroinstalační práce, větrání a klimatizace. Tyto úpravy přispějí k zatraktivnění a zlepšení podmínek pro provoz a výuku v mateřských školách,“ řekl investiční náměstek primátora Jiří Bláha.

Předpokládaná cena je u obou školek stejná, což představuje 10,5 milionu korun za stavební práce, za provozní služby na několik desítek měsíců provozu činí jeden milion a cena za další servisní služby včetně případných oprav na stejnou dobu je kolem 90 tisíc korun bez DPH. „Finální cenu ale určí až výsledek výběrového řízení, vypsáno by mělo být ještě během února,“ dodal Bláha.

Na provedení projektů byla schválena žádost o dotaci z Evropské unie a vydáno rozhodnutí o poskytnutí dotace. Spolufinancování bude zajištěno prostřednictvím Fondu soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí. „O dotace jsme žádali na rekuperaci a zateplení pro každou školku zvlášť. Maximální výše dotace na mateřskou školu Třebechovická je na oba úkony ve výši zhruba pět milionů korun. Na mateřskou školu Lužická jsou maximální dotace ve výši 4,7 milionu korun,“ přiblížila náměstkyně primátora Monika Štayrová.

(hyš-kš)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto