Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Očkovací centrum zvýší hustotu dopravy, řídit ji budou dočasné semafory

19. 2. 2021

page.Name
Provoz očkovacího centra ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové. To je hlavní důvod dočasného umístění nových semaforů na křižovatce ve Zborovské ulici, které se plánuje na jaře, protože se očekává zintenzivnění automobilové dopravy. Město je bude financovat formou pronájmu, měsíc provozu by měl vyjít na přibližně 100 tisíc korun.

Na místě by semafory měly zůstat do zahájení plánované rekonstrukce křižovatky Mileta. Jejich pronájem schválila rada města, v příštím týdnu o něm budou jednat také hradečtí zastupitelé. Město na místě připravuje instalaci trvalých semaforů, ale ta podle primátora Alexandra Hrabálka kvůli komplikovaným majetkovým vztahům nezačne dříve než provoz očkovacího centra.

„Podařilo se s Dopravním inspektorátem Policie ČR dohodnout možnost instalace dočasných, což i vzhledem k přípravám výstavby křižovatky Mileta, jež by měla být zahájena v příštím roce, bude nakonec i efektivnější variantou. Jejich instalace je výrazně jednodušší, levnější a také rychlejší,“ řekl. Město chce jejich instalaci provést ještě na jaře, zaplatit by za ně mělo více než jeden milion korun.

„Dočasné semafory budou korigovat dopravu na silnici, jejíž správa spadá pod Královéhradecký kraj. Rozhodli jsme se proto s ním zahájit jednání o případném spolufinancování,“ vysvětluje primátor. Doprava ve Zborovské ulici je v době pandemie ještě více intenzivní. „Touto ulicí projíždí několik tisíc aut denně, řidiči míří nejčastěji do fakultní nemocnice nebo na odběrová centra covid-19. Kvůli plánu očkovacího centra, jsme museli situaci začít řešit okamžitě,“ doplnil náměstek primátora Jiří Bláha.

(hyš-kš)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: hradeckralove.cz