Středa

24. července 2024

Nyní

23°

Zítra

22°

Svátek má

Očkování může být podle účastníků ankety cestou k normálnímu životu

20. 2. 2021

page.Name
Očkování. To je v současné době, kdy přibývá nakažených covidem-19 a zaplňují se nemocnice dalšími a dalšími hospitalizovanými pacienty, jedno z hlavních témat. První na řadě jsou samozřejmě zdravotníci, pracovníci v sociálních službách a senioři. Běžná populace, která chce očkování absolvovat, si bude muset ještě nějakou dobu počkat.

V pravidelné anketě jsme pro únorové vydání našeho kulturně – společenského magazínu Salonky v této souvislosti oslovili hradecké osobnosti s různých profesních oboru a položili jim jednoduchou otázku: Necháte se očkovat proti covidu? Je to cesta k normálnímu životu?

Jakub Novák, mluvčí Univerzity Hradec Králové
Jakmile to bude možné, očkovat se rozhodně nechám. Je mi ale líto, že podobně k tomu nepřistupují všichni – čím dřív se podaří populaci proočkovat, tím dřív se pandemie zbavíme a vrátíme se k normálu. Bojkot očkování, jeho odmítání a šíření různých konspiračních teorií není nic jiného, než hazard se životy našich blízkých a pohrdání obětmi koronavirové pandemie. Ostatně, zeptejte se lékařů v kolabujících nemocnicích nebo operátorů tísňových linek…Petra Příkazská, kurátorka sbírek a výstav GMU
Nepatřím k odpíračům, ale rozhodně nebudu stát první ve frontě. Mám málo informací. Nemohu třeba jako očkovaná někoho svou přítomností jako potenciální přenašeč nakazit? Doufám, že zase přijde „normální život“, ale, kdy to bude? Až bude proočkováno/nakaženo 30-40-50-60 procent populace? Tempem, který nasadili, to bude asi rok 2023, nebo se promořím přirozeně.

Roman Polda, ředitel ZŠ Štefánikova
Jak jen to půjde, nechám se očkovat. Školství je profese, kde se setkává mnoho lidí, sociální kontakty jsou velké. Z předvánoční zkušenosti a telefonátů z krajské hygienické stanice vím, že se naší škole Covid nevyhýbá. Jsem typ člověka, který naprosto věří našemu zdravotnictví, váží si lékařů a ostatního zdravotnického personálu, proto očkování považuji za rychlejší cestu k normálnímu životu.

Františka Pospíšilová, farářka Církve československé husitské
Ano, nechám se očkovat, jakmile to bude pro mne dostupné. V tuto chvíli se to ukazuje jako cesta k tomu, abychom nemuseli být izolováni doma a mohli se opět setkávat. Už aby to bylo.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz