Pondělí

27. května 2024

Nyní

23°

Zítra

17°

Svátek má

Prostřednictvím nové organizace se město stane poskytovatelem sociálních služeb

23. 2. 2021

page.Name
Provozovatelem odlehčovací služby v Honkově ulici bude město, a to prostřednictvím nové organizace, takzvaného zapsaného ústavu Sociální služby města Hradec Králové. Jeho zřízení s vkladem ve výši tři miliony korun včera schválili zastupitelé.

„Důvodem pro zřízení nové organizace, tak zvaného zapsaného ústavu, je zajištění provozu odlehčovací služby, jejíž nové zázemí nyní vzniká v Honkově ulici,“ říká vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví magistrátu města Marek Šimůnek. Záměr provozovat odlehčovací službu prostřednictvím městem založeného zapsaného ústavu schválilo zastupitelstvo města již v srpnu loňského roku.

Předpokládá se, že nová organizace požádá v brzké době o registraci odlehčovací služby na krajském úřadu a následně bude tato služba zařazena do krajské sítě, což povede k nastavení udržitelného financování provozních nákladů. „V nejbližší době bude zajištěno zapsání ústavu do veřejného rejstříku a organizováno úvodní zasedání správní rady, která začne řešit organizační záležitosti, například vybavení interiérů objektu či personální otázky, zejména obsazení postu ředitele nové organizace,“ doplňuje Šimůnek.

Samotná stavba odlehčovací služby v Honkově ulici pokračuje zatím podle plánu. Stavební firma počítá s dokončením stavby během letošního podzimu. Výstavba se teď nachází ve fázi hrubé stavby, která by měla trvat do konce března. Následovat budou práce uvnitř stavby jako jsou vnitřní omítky nebo technické zařízení budovy například kanalizace, kabeláže a vzduchotechnika.

(hyš-tz-kš)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto