Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Skončila lhůta podávání předběžných nabídek na stavbu multifunkčního stadionu

19. 2. 2021

page.Name
Účastníci zadávacího řízení mohli do dnešního dnes podávat předběžné nabídky na zhotovitele multifunkčního fotbalového stadionu v Hradci Králové. Nyní bude administrátor tendru a správce stavby zkoumat, zda všechny nabídky, které zadavatel v řádné lhůtě obdržel, splňují stanovené požadavky města.

Nabídky podaly tři subjekty, původně byly čtyři. Tendr, čtvrtý v pořadí, v hodnotě téměř 600 milionů korun bez DPH, byl vypsán 4. září. „V březnu bychom měli zahájit jednání ve spolupráci s administrátorem zakázky a správcem stavby se všemi účastníky zadávacího řízení, kteří podali předběžnou nabídku. Předmětem těchto jednání bude vylepšení návrhů ve prospěch zadavatele, tedy města,“ řekl náměstek primátora pro oblast investic Jiří Bláha.

Po jednáních bude město účastníky vybízet k finálnímu podání nabídek. K tomu by mělo dojít ještě během jarních měsíců. „Lhůty se samozřejmě budou odvíjet od toho, jak rychle budou účastníci schopni dokládat všechny potřebné materiály a zapracovávat požadavky města,“ dodal náměstek.

(hyš-kš)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto: Ondřej Littera