Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Soutěžící požádali o posunutí podání nabídek na stavbu stadionu, o 14 dnů

5. 2. 2021

page.Name
Termín podání předběžných nabídek na avizovanou stavbu multifunkčního stadionu v Hradci Králové, které soutěžící měli původně podat do dnešního dne, se posunuje o čtrnáct dní. „Na základě žádostí účastníků zadávacího řízení byl termín posunut na 19. února,“ potvrdila mluvčí hradeckého magistrátu Kateřina Šmídová.

Podle investičního náměstka primátora Jiřího Bláhy chce mít radnice korektní přístup ke všem soutěžícím. „Když tedy přišel z jejich strany požadavek na prodloužení lhůty kvůli doplnění kvalitního zpracování předběžných nabídek, rozhodli jsme se na základě doporučení správce stavby soutěžícím vyjít vstříc,“ řekl náměstek Bláha.

Město, jak uvedl, nepředpokládá, že by prodloužení o čtrnáct dní mělo nějak výrazně ovlivnit zahájení příprav stavby. „Zadávací řízení tedy stále pokračuje. Čekáme na rozhodnutí ze strany Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže,“ dodal.

Po skončení lhůty pro podání předběžných nabídek se uskuteční jednání s účastníky tendru. Jejich předmětem bude vylepšení návrhů ve prospěch zadavatele, tedy města. Poté je zadavatel vyzve k podání finálních nabídek.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto: Ondřej Littera