Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Hradec Králové zaplavily exekuční pásky s nápisem ''Zabaveno ANO-FERTEM''

27. 9. 2021

page.Name
Protestní happening ''Zabaveno ANO-FERTEM'' má na svědomí spolek Milion chvilek a koná se po celé České republice. Ve městech jsou žlutou páskou ohrazeny zastávky autobusů, lávky přes řeky nebo kašny. I obyvatelé Hradce Králové se dnes probudili do zažluceného města.

"Jde o nenásilný politický protest, který poukazuje na toxické podmanění si státu koncernem Agrofert. Prsty Andreje Babiše sahají daleko už nyní. A pokud dál zůstane v čele našeho státu, nebude to stejně strašné jako teď. Bude to mnohem horší. Ale ještě máme šanci to zastavit,” uvedla k důvodu pořádání happeningu mluvčí Milionu chvilek Hana Strašáková.

Spolek uvedl, že chce upozornit, že zůstane-li Babiš premiérem i po říjnových sněmovních volbách, prorůstání soukromého zájmu do veřejné sféry se bude stupňovat. "Kromě zemědělské půdy, lesů, potravinářských podniků, zdravotnických zařízení a státních úřadů už v téhle dystopické vizi budoucnosti nenasytnost premiéra Babiše a jeho ANO-FERTU pohltila v podstatě každý kout této země, který má sloužit občanům. A právě to mají pásky symbolizovat,” uvedl místopředseda Milionu chvilek Jiří-Jakub Zévl.

Páska s nápisem ''Zabaveno ANO-FERTEM'' se v Hradci Králové objevila například na Malém náměstí, kde je jí ohrazena kašna. Najít ji můžete i na lávce vedle ČPP arény nebo na Hučáku. 

Protest je legální a pásky se hned po jeho ukončení odstraní. 

 

Tereza Karanská
tereza@salonkyhk.cz