Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Hradecký kantor se dostal do TOP 10 učitelů Evropy, už brzy v magazínu

20. 9. 2021

page.Name
„S oceněním jsou spojené závazky a očekávání,“ řekl v rozhovoru pro říjnový magazín Salonky úspěšný hradecký kantor Zdeněk Pospíšil. Letos v červenci totiž dosáhl mimořádného úspěchu, kdy prestižní organizace pro vzdělávání poprvé ve své stoleté historii vyhlásila Cenu pro učitele roku. Pospíšil se tak dostal mezi 10 TOP pedagogů Evropy.

„Za Českou republiku mě nominovala organizace JA Czech, která zaštiťuje jedinečný studentský vzdělávací program JA Firma zaměřený na reálné podnikání v rámci školní výuky,“ uvedl kantor, který je v obchodní akademii a jazykové škole v Pospíšilově ulici zástupcem ředitelky, zároveň své studenty vyučuje ekonomiku i JA studentské a fiktivní firmy.

Jeho způsob výuky je pro studenty inspirativní a posunuje je kupředu. „Snažím se jim předat samostatné ekonomické myšlení. V reálných i fiktivních firmách pak, aby sami přišli na to, co chtějí dělat po střední škole,“ prozradil učitel, který se podělil o první první okamžik po prestižním ocenění. „Byl to pocit úspěchu a užíval jsem si, že se něco podařilo, což mě určitě potěšilo.“ Celý rozhovor si přečtete v říjnovém magazínu Salonky.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz