Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Na trati mezi Hradcem a Pardubicemi začíná výluka. Potrvá až do léta

23. 3. 2022

page.Name
Ve čtvrtek 24. března začíná plánovaná výluka na trati mezi Hradcem Králové a Pardubicemi. Kvůli modernizaci trati v úseku mezi stanicemi Pardubice-Rosice nad Labem a Stéblová se cestující několik měsíců mezi východočeskými metropolemi vlakem vůbec nesvezou.

Už za několik hodin začíná kvůli modernizaci trati výluka na železniční trati mezi Hradcem Králové a Pardubicemi. Místo vlaků začnou od čtvrtka jezdit z Hradce Králové do Pardubic náhradní autobusy. Výluka potrvá až do konce letošního školního roku a řídit se bude podle speciálního výlukového jízdního řádu. Náhradní autobusy z hradeckého hlavního nádraží budou odjíždět ze stanoviště F. 

Během výluky stavbaři v úseku vybudují několik nových mostních objektů, projekt zahrnuje i rekonstrukci kolejí a trakčního vedení. Práce jsou součástí plánovaného zdvoukolejnění celé trati mezi Hradcem a Pardubicemi. V budoucnu by měly vlaky mezi oběma krajskými městy jezdit rychlostí 160 kilometrů v hodině. Prostřední úsek mezi Stéblovou a Opatovicemi nad Labem už dvě koleje má. Na zdvoukolejnění úseku z Pardubic do Stéblové se pracuje od loňského května. Poslední úsek z Opatovic nad Labem do Hradce Králové je však zatím stále pouze ve fázi příprav. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: ilustrační