Pátek

21. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Na UHK se konají Pedagogické dny, Marek Eben dostane čestný doktorát

22. 3. 2022

page.Name
Až do pátku mohou školáci, studenti, pedagogové i široká veřejnost navštívit tradiční Pedagogické dny na Univerzitě Hradec Králové (UHK). Pomyslným vrcholem programu, který připravila Pedagogická fakulta UHK, bude středeční udělení čestného doktorátu a Zlaté medaile UHK Marku Ebenovi v oblasti český jazyk.

Tradiční Pedagogické dny se na UHK vrací po vynucené covidové přestávce. Běžně je navštíví stovky školáků, studentů, pedagogů nebo odborníků z praxe. „Pedagogické dny dokládají široký oborový záběr největší fakulty hradecké univerzity“, říká děkan Pedagogické fakulty UHK František Vaníček a zdůrazňuje, že „letošní ročník je navíc pro nás slavnostní, protože ve středu udělíme čestný doktorát Marku Ebenovi.“

Známý český herec a moderátor získá už zítra titul doctor honoris causa v oboru Česká literatura a také Zlatou medaili Univerzity Hradec Králové. Bohatý program ale nabízí Pedagogické dny v průběhu celého týdne. Kromě odborných přednášek, workshopů, seminářů a konferencí můžete navštívit divadelní nebo hudební představení, výstavy, zhlédnout prezentaci studentských prací. Kompletní program najdete na webu www.uhk.cz/pedagogickedny.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: UHK