Neděle

14. dubna 2024

Nyní

20°

Zítra

15°

Svátek má

Semafory u fakultní nemocnice zůstanou i další rok

23. 3. 2022

page.Name
Světelná signalizace ve Zborovské ulici na křižovatce u odbočky do fakultní nemocnice zůstane na svém místě další rok. Hradečtí radní v úterý schválili uzavření smlouvy se společností Eltodo, která začátkem roku 2021 provedla instalaci těchto semaforů a zajišťuje také jejich pravidelnou údržbu. Ponechání semaforů a další roční provoz vyjde na 390 tisíc korun včetně DPH.

„Vzhledem k tomu, že ve fakultní nemocnici stále funguje očkovací centrum a doposud ještě nebyla zahájena stavba křižovatky Mileta, považovali jsme za vhodné semafory na svém místě ponechat ještě na další rok. Doprava v této lokalitě je, zejména v době špičky, velmi náročná, navíc si řidiči na tuto světelnou signalizaci zvykli a její přítomnost kvitují,“ říká náměstek primátora pro oblast správy majetku města Pavel Marek (za ANO).

Kvůli dočasnému umístění semaforů v této lokalitě prodloužilo město se společností Eltodo, která je vlastníkem zařízení a zajistila i jeho instalaci, smlouvu o dílo. Ponechání semaforů město vyjde na 390 tisíc korun včetně DPH na rok. Podle Marka by měly semafory na místě zůstat až do doby, kdy v lokalitě začne plánovaná přestavba křižovatky Mileta. Podle současného harmonogramu by to mohlo být na jaře příštího roku.

Dočasné semafory ve Zborovské ulici poprvé fungovaly už v létě roku 2018 během rekonstrukce okružní křižovatky Brněnská. Už tehdy se mimořádně osvědčily. Potvrzovali řidiči, policisté, radnice i nemocnice. „Když tam semafory byly, nestala se ani jediná nehoda. Hned zmizely, nehody tam hned zase začaly,“ říkal už na podzim 2018 ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové Vladimír Palička. O návratu semaforů se poté mluvilo o další dva roky. Řidiči se nakonec dočkali až loni.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz