Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

19°

Zítra

20°

Svátek má

Úleva pro cyklisty i bruslaře. Hradec vybuduje stezku k lesnímu hřbitovu

23. 3. 2022

page.Name
Do konce letošního roku by měla vzniknout asfaltová cyklostezka v úseku mezi Zděnou boudou a lesním hřbitovem. Město si od stezky, za kterou zaplatí zhruba osm milionů korun, slibuje výrazné zvýšení bezpečnosti cyklistů a bruslařů, kteří dosud jezdí v tomto úseku na silnici mezi auty a autobusy.

Unikátní bruslařský okruh v hradeckých lesích se konečně dočká důstojného dokončení. Hradecká radnice plánuje ještě v letošním roce postavit zhruba 800 metrů dlouhou asfaltovou cyklostezku mezi Zděnou boudou a lesním hřbitovem. Jde o jediný úsek zmíněného okruhu, na kterém doposud musí cyklisté a bruslaři jezdit po silnici společně s automobily. 

Nová asfaltová stezka má vzniknout vedle současné silnice. "Předpokládaný náklad je osm milionů korun. V nejbližší době by mělo proběhnout výběrové řízení a doufám, že do konce roku bude stezka hotová," řekl Salonkám investiční náměstek primátora Jiří Bláha (ODS). Část nákladů by podle něj mohl Hradec získat ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Vedle současné silnice sice už nějaký čas vede nezpevněná cesta pro pěší, zejména pro bruslaře je ale zcela nevhodná. Novou asfaltovou stezku město postaví na druhé straně od silnice.

"O tuto cyklostezku jsme byli občany města žádáni prakticky od začátku volebního období. Kdo zná tu hlavní silnici od Zděné boudy k lesnímu hřbitovu tak ví, že cesta na kole nebo inline bruslích je tam vyloženě život nebezpečný. Lidé tam klikají mezi autobusy a osobními auty ," nepochybuje Alexandr Hrabálek (ODS) o tom, že nová cyklostezka přispěje k výraznému zvýšení bezpečnosti. "Věříme, že nová cesta bude příjemná pro bruslaře, cyklisty i maminky s kočárky," dodal primátor.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Dan Klán