Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Další kandidátka na primátorku. SPD povede do voleb Irena Němcová

7. 6. 2022

page.Name
Ekonomka a středoškolská učitelka Irena Němcová povede v zářijových komunálních volbách v Hradci Králové kandidátku hnutí SPD. V úterý o tom informovala krajská předsedkyně hnutí Vladimíra Lesenská. V posledních komunálních volbách v roce 2018 SPD v Hradci Králové neuspělo a své zástupce v současném zastupitelstvu nemá.

V pořadí již pátá žena se přihlásila do boje o post hradecké primátorky. V čele kandidátky hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) bude stát v zářijových komunálních volbách devětatřicetiletá ekonomka a středoškolská učitelka Irena Němcová. Informovala o tom krajská předsedkyně hnutí SPD Vladimíra Lesenská.

"Současné vedení Hradce Králové se zmítalo ve sporech, koaliční spolupráce nefungovala a nedělalo to dobré jméno městu navenek. K tomu všemu se Hradec Králové příliš nerozvíjí, chybí dostupné bydlení, ceny stávajícího bydlení neustále stoupají, problematická je i doprava ve městě, a ne vždy chytře řešená dopravní opatření v určitých částech městech. Právě z těchto důvodů je důležité, že naše hnutí dokáže nabídnout zcela novou osobnost, která není spojená se současnými problémy, a přitom z hlediska jejího vzdělání a profese přispět k jejich řešení," uvedla Lesenská. 

Němcová kandidovala do hradeckého zastupitelstva již před čtyřmi lety. Z 13. místa kandidátky se jí ale nepodařilo posunout výš a neuspělo ani celé hnutí, které se ziskem 4,20 procent hlasů zůstalo mimo hradecké zastupitelstvo. 

Své lídry do zářijových komunálních voleb už představily všechny hlavní politické strany v Hradci Králové. Hnutí ANO povede krajská zastupitelka a radiologická laborantka Jana Šandová. Lídrem ODS bude ředitel hradecké městské policie Miroslav Hloušek. Koalici HDK a TOP 09 vede prorektorka Univerzity Hradec Králové a hradecká zastupitelka Pavlína Springerová (HDK). Lídryní Koalice pro Hradec bude vodohospodářka Růžena Divecká. Další tři strany ze zastupitelstva své lídry od posledních voleb nezměnily. Jedničkou kandidátky Pirátů bude opět obchodně-technický poradce ve strojírenství Pavel Vrbický, uskupení Změna pro Hradec a Zelení znovu povede Adam Záruba a kandidátku KSČM povede stejně jako v roce 2018 bývalá krajská radní pro školství Táňa Šormová.

Lídři do komunálních voleb v Hradci Králové

ANO - Jana Šandová
ČSSD - Jan Král
Hradečtí kantoři a Nestraníci - Jan Faltýnek
Koalice HDK a TOP09 - Pavlína Springerová
Koalice pro Hradec - Růžena Divecká
KSČM - Táňa Šormová
ODS - Miroslav Hloušek
Piráti - Pavel Vrbický
Rozvíjíme Hradec - Jan Holásek
SPD - Irena Němcová
STAN - Luboš Hoker
Změna pro Hradec a Zelení - Adam Záruba

Jasno mají i další strany, které v současném zastupitelstvu chybí. Lídrem hnutí STAN bude logistik Luboš Hoker. Nové uskupení vedené řediteli městem zřizovaných škol mající název Hradečtí kantoři a Nestraníci vede dlouholetý ředitel Základní školy Mandysova Jan Faltýnek. Lídrem ČSSD bude obchodní manažer Jan Král a nové hnutí Rozvíjíme Hradec povede do voleb senátor za Hradecko Jan Holásek. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Hnutí SPD