Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Fakultní nemocnice ruší covidovou infolinku, dotazů výrazně ubylo

30. 6. 2022

page.Name
Fakultní nemocnice Hradec Králové (FNHK) k dnešnímu dni končí provoz Infolinky covid-19, která byla v provozu od prosince 2020. Důvodem je výrazný pokles dotazů týkajících se problematiky očkování, testování a poskytování péče ve FNHK v souvislosti s pandemií covid-19. Celkem linka, jejíž provoz podpořil Královéhradecký kraj, odbavila více než 30 tisíc dotazů.

Telefonní linka 495 836 010 fungovala každý pracovní den od 7.30 do 15.30 hodin. Nejvíce dotazů se zpočátku týkalo provozu Odběrového centra FNHK, které zajišťovalo antigenní i PCR testy, později se přidaly dotazy týkající se možnosti očkování. "Zatímco během vrcholící pandemie covid-19 volalo na linku přes 300 lidí denně, v posledních době to byli již jen jednotlivci. V případě dotazů k očkování či cestování se mohou lidé obracet na celostátní Informační linku ke koronaviru 1221," uvedl mluvčí FNHK Jakub Sochor.

Nemocnice nadále zajišťuje provoz Odběrového centra covid-19 i Očkovacího centra covid-19, informace o jejich provozu je možné najít na webu FNHK.

V Královéhradeckém kraji podle údajů ministerstva zdravotnictví opět přibývá případů koronaviru, počty hospitalizovaných pacientů s covidem-19 ale nadále stagnují. Incidence, tedy počet nakažených na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní, stoupla v kraji v mezitýdenním srovnání na dnešních 39, v pátek 24. června byla na hodnotě 26. Republikový průměr aktuálně činí 51 nakažených za týden na 100.000 obyvatel, uvedlo dnes na webu ministerstvo zdravotnictví.

Hospitalizovaných pacientů s covidem v kraji bylo ve středu ráno sedm, stejně jako před týdnem ve středu. V intenzivní péči byli ve středu v kraji dva pacienti s covidem, před týdnem jeden. "Fakultní nemocnice Hradec Králové eviduje v poslední době pouze jednotky pacientů s covid-19, většinou se jedná o pacienty se zhoršeným zdravotním stavem kvůli jejich základnímu onemocnění," doplnil Sochor. 

Tomáš Kulhánek, ČTK
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz