Pátek

23. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Futurum čeká modernizace za 200 milionů. Práce začnou už v červnu

3. 6. 2022

page.Name
Společnost CPI Property Group bude investovat téměř 200 milionů korun do modernizace obchodního a zábavního centra Futurum v Hradci Králové. Přestavba se dotkne stravovacího provozu a toalet. Foodcourt se přesune z přízemí do horního patra a výrazně se zvětší. Stavbaři také vybudují nové propojení mezi pasáží obchodu Tesco s horním patrem. Ve střední části centra vzniknou nové prodejny s módou, uvedla dnes v tiskové zprávě CPI Property Group.

Centrum Futurum je největším obchodním centrem v Hradci Králové i v celém kraji. Otevřeno bylo v roce 2000. V roce 2012 bylo rozšířeno o třetinu na 39.100 metrů čtverečných obchodních ploch. V centru je 110 obchodů a multikino Cinestar, má 1350 parkovacích míst. Ročně jej navštíví přes pět milionů nakupujících.

Modernizace centra začne v červnu. Otevření nového stravovacího provozu v horním nákupním podlaží firma plánuje na podzim. Následovat bude stavba propojky mezi pasáží Tesco a horním patrem. "Naším cílem je dopřát zákazníkům větší komfort, modernější prostředí a bohatší nabídku," uvedl Petr Brabec z vedení CPI Property Group, která Futurum vlastní i spravuje.

Poslední velké obchodní centrum v Hradci Králové otevřela v roce 2016 skupina HB Reavis. Její centrum Aupark u vlakového nádraží disponuje 120 obchody o celkové pronajímatelné ploše 20.900 metrů čtverečních. Nové obchodní centrum Nová Zelená by na 26 hektarech polí na západním okraji města chtěla vystavět developerská společnost J&T Real Estate CZ a majitel pozemků, společnost Endeta. Projekt se nelíbí místním občanům a kvůli problematickému dopravnímu napojení k němu mají výhrady i město a kraj.

Skupina CPI Property Group miliardáře Radovana Vítka vlastní hradecké Futurum od roku 2018, kdy jej koupila od realitní investiční skupiny Meyer Bergman. V ČR skupiny CPI Property Group vlastní či spravuje 15 obchodních center.

CPI v Hradci Králové také vlastní hotel Černigov. Záměrem firmy je hotel zbourat a na jeho místě postavit za více než miliardu korun komplex v čele se čtyřhvězdičkovým hotelem Clarion, který doplní kongresové centrum, kanceláře a obchodní prostory.

ČTK, Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: OC Futurum