Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Hradecký Park Golf mění majitele, areál převzal holding BICZ

20. 6. 2022

page.Name
Hradečáky oblíbený golfový areál v Roudničské ulici má po letech nového majitele. Park Golf je nově součástí portfolia holdingu BICZ, který podniká ve výnosových nemovitostech. Nový majitel se představil novinářům na tiskové konferenci. Prozradil, že kromě drobné změny názvu zásadní změny v areálu v nejbližší době neplánuje. Jeho záměrem je především posílit zdejší golfovou komunitu, popularizovat tento sport mezi dětmi a přilákat na toto výjimečné místo více komerční i privátní klientely.

Sportovně-relaxační areál s devítijamkovým golfovým hřištěm, kvalitní restaurací a moderním hotelem změnil majitele po téměř dvaceti letech začátkem letošního června. Spolumajitel a předseda představenstva holdingu BICZ Milan Filo neskrýval na tiskové konferenci z nové investice nadšení. „Prostředí místního golfového klubu je opravdu úžasné. Unikátní je svojí polohou přímo ve městě, ve kterém tvoří kus krásného přírodního prostředí,“ pochvaloval si Filo.

Do vyhledávané lokality slibuje holding BICZ přinést svěží vítr, navázat na zdejší profesionální péči o golfisty, rozšířit sport mezi mladé hráče a zvelebovat prostory nejen pro firemní večírky a konference, ale i svatby a soukromé oslavy. „Naší vizí je vytvořit příjemné místo, kde budou lidé z okolí rádi trávit svůj čas. Chceme, aby se prémiové prostory Park Golfu využívaly nejen pro organizaci firemních akcí, prezentací a jednání. Nabídneme ho proto také k dalšímu komerčnímu a soukromému využití. Dobře víme, že Park Golf je oblíbeným místem konání soukromých oslav, a proto i my zde rádi přivítáme privátní klientelu. Naším cílem je také profesionálně pečovat o golfovou komunitu v rámci místního golfového klubu, stejně tak i o kvalitu golfového areálu a hřiště. Budeme podporovat juniorský golf a aktivně tak pomáhat rozvoji a popularizaci tohoto sportu mezi dětmi,“ popsal Filo další plány nového majitele a dodal, že pokračovat určitě budou oblíbené letní dětské kempy a turnaje pro začínající golfové nadšence.

Vedení zdejšího golfového klubu a celého areálu se ujal zkušený ekonom, manažer a aktivní golfista Martin Blank. "Za svůj hlavní úkol považuji využít v maximální možné míře potenciál, který v sobě skrývá náš golfový areál jako místo spojující sport, obchod a společenské setkávání. Rozhodně musí jít zároveň o místo otevřené veřejnosti, a to jak v oblasti gastronomických, tak i sportovních a společenských zážitků,“ uvedl na tiskové konferenci. Speciální důraz pak chtějí v golfovém klubu klást na dětské golfisty. „Chtěli bychom znovuobnovit dětskou golfovou akademii a přivést sem podobný počet mladých golfistů jako to bylo v nejlepších letech našeho golfového areálu,“ dodal Blank.

Mezi účastníky tiskové konference nechyběl ani primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek (ODS). „Jsem rád, že golf v Hradci Králové pokračuje a hřiště nebude proměněno třeba na stavební parcely. Hřiště je to totiž opravdu nádherné,“ řekl Salonkám primátor s dovětkem, že ačkoliv na to zatím nemá příliš času, v budoucnu by se rád stal aktivním členem místního golfového klubu.

Spolumajitel holdingu BICZ nového majitele hradeckého golfového klubu novinářům také podrobněji představil. „Náš holding v současnosti čítá několik desítek společností. Specializujeme se na rezidenční nemovitosti, zejména pak rekonstruujeme starší nemovitosti a ty dále pronajímáme. Ve vybraných případech se také věnujeme developerské činnosti. Ve všech našich projektech se vždy snažíme o trvalou udržitelnost,“ uvedl Milan Filo. Holding BICZ patří mezi průkopníky v oblasti investic ESG, tedy zodpovědného investování s ohledem na práci předků, ve stejné ekologii, trvalé udržitelnosti a odpovědnosti. Dlouhodobě také podporuje vybrané nadace, charitativní projekty a iniciativy.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Sára Doležalová, BICZ Park Golf